Branża ITRynek

Transition Technologies PSC z ponad 167 mln zł przychodów za 2021 rok

Oznacza to wzrost o 50% w porównaniu do wyniku osiągniętego w 2020 roku. Z kolei zysk netto integratora rozwiązań IT zwiększył się o 77% r/r do 14,6 mln zł (8,2 mln zł w 2020 roku), a skonsolidowana EBITDA osiągnęła poziom 20,9 mln zł (+53% r/r – 11,2 mln zł w roku 2020). Jak poinformowali przedstawiciele Transition Technologies PSC, te rekordowe przychody to efekt długotrwałej współpracy z klientami i partnerami działającymi w stabilnych sektorach gospodarki.

Transition Technologies PSC z ponad 167 mln zł przychodów za 2021 rok

TT PSC rozwija się nie tylko organicznie, ale także w drodze akwizycji. W lutym ubiegłego roku spółka podpisała umowę inwestycyjną przejęcia pakietu kontrolnego polskiej firmy Algomine, która specjalizuje się w wykorzystaniu potencjału technologii takich jak Big Data, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja czy rozwiązania chmurowe.

„Rozbudowa oferty o nowe obszary technologiczne jest kluczowa, bo dzięki niej możemy działać jeszcze efektywniej, w coraz szerszym zakresie. To nasza odpowiedź na rosnące potrzeby klientów nastawionych na współpracę długofalową w zakresie kompleksowej cyfryzacji” – powiedział Szymon Bartkowiak, prezes TT PSC.

Jak podkreślają przedstawiciele spółki, wraz z dynamicznym wzrostem przychodów rośnie także zatrudnienie w grupie TT PSC, które na koniec 2021 roku wynosiło już 727 osób (o 26% więcej niż w 2020 roku). Dodajmy, że ponad 10% zatrudnionych z tej liczby stanowiły osoby spoza Polski.

„Podsumowując, pomimo zawirowań na światowych rynkach, które wynikały głównie z trwającej pandemii, za nami bardzo dobry rok, zarówno pod kątem finansowym, jak i z perspektywy rozwoju biznesu. Utrzymujemy bardzo dynamiczny wzrost przychodów, otworzyliśmy kolejną spółkę zależną -Transition Technologies PSC France SAS, kontynuowaliśmy współpracę z klientami i partnerami strategicznymi, a także pozyskaliśmy nowych. Mamy bardzo ambitny plan na kolejne lata, a perspektywy, dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi związane z reindustrializacją i digitalizacją, wyglądają obiecująco” – podsumował Szymon Bartkowiak.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *