RynekPolecane tematy

Veracomp formalnie częścią Exclusive Networks, rebranding w tym roku

Na bazie regionalnych struktur Veracomp powstał klaster Exclusive Networks CEE, który odpowiada za działalność dystrybucyjną rozwiązań IT w 19 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Veracomp formalnie częścią Exclusive Networks, rebranding w tym roku

Przypomnijmy, umowę sprzedaży Veracomp firmie Exclusive Networks zawarto we wrześniu 2020 roku. Na jej mocy cała sieć dystrybucyjna Veracomp w regionie Europy Środkowej i Wschodniej została sprzedana Exclusive Networks. Transakcję sfinalizowano 31 grudnia 2020 roku.

Z oficjalnego komunikatu wynika, że przejęcie Veracomp pozwala firmie Exclusive Networks na rozszerzenie działalności na rynkach globalnych, a także powiększenie zespołu oraz przychodów. “Staramy się inwestować w firmy, które doskonale rozumieją lokalne potrzeby. Włączenie Veracomp do naszych struktur jest jednym z najważniejszych elementów ekspansji zgodnej z tą strategią. W ten sposób zyskujemy unikatową szansę na sukces w Europie Środkowo-Wschodniej” – mówi Jesper Trolle, dyrektor generalny Exclusive Networks.

Po zamknięciu transakcji z Exclusive Networks, z początkiem 2021 roku funkcję prezesa zarządu spółki Veracomp – Exclusive Networks objął Mariusz Kochański, do niedawna członek zarządu Veracomp odpowiedzialny za dział systemów sieciowych. “Naszedł przełomowy moment dla Veracomp – łączymy siły z globalnym dystrybutorem, który razem z nami rozpocznie działalność w nowym regionie. Zamierzamy kontynuować rozwój biznesu w modelu zapewniającym dużą autonomię oraz swobodę współpracy – to podejście przekonało nas do wejścia w skład grupy Exclusive Networks” – mówi Mariusz Kochański.

Przedstawiciele Exclusive Networks zapewniają jednocześnie, że dotychczasowe warunki współpracy z producentami i integratorami nie ulegną zmianie. “Chcemy zapewniać partnerom dostęp do innowacji oraz profesjonalne wsparcie naszego zespołu, bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy dystrybutora obecnego na pięciu kontynentach. Jesteśmy pewni, że wszyscy klienci, partnerzy i pracownicy skorzystają na tym połączeniu” – zapewnia Mariusz Kochański.

Warto dodać, że Veracomp w swojej ofercie posiadał rozwiązania niemal 150 dostawców, w tym rozwiązania sieciowe, telekomunikacyjne, pamięci masowe i serwery, systemy audiowizualne, a także rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa IT oraz zarządzania środowiskami IT. Firma oferowała także produkty dla użytkowników domowych i małych firm, a także systemy przemysłowe oraz rozwiązania wspierające tworzenie infrastruktury Internetu Rzeczy. Wedle zapewnień jeszcze w tym roku przeprowadzony zostanie rebranding polskiej spółki Exclusive Networks.

Adam Rudowski, jeden ze współzałożycieli Veracomp, który kierował firmą od 30 lat i od 2001 roku pełnił funkcję prezesa zarządu spółki od 2001 roku, deklaruje plany zaangażowania w nowe projekty biznesowe. “W 1990 wspólnie z dwójką braci założyliśmy firmę, która stała się największym dystrybutorem VAD i jedną z największych firm IT w Polsce. Dziękuję wszystkim moim wspaniałym współpracownikom, klientom i dostawcom, dzięki którym ten sukces był możliwy” – podkreśla Adam Rudowski. “Swoją energię, wiedzę i doświadczenie zamierzam wykorzystać do tworzenia nowych projektów, które niebawem zaprezentuję” – zapewnia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *