BranżaRynek

Veracomp staje się częścią Exclusive Networks

Firma Veracomp podpisała umowę sprzedaży całej swojej grupy dystrybucyjnej spółce Exclusive Networks. Przewiduje się, że transakcja wymagająca spełnienia kilku warunków zostanie zamknięta w IV kwartale 2020 roku.

Veracomp staje się częścią Exclusive Networks

Dostarczająca rozwiązania cyberbezpieczeństwa i chmurowe Exclusive Networks, posiada już 50 biur na całym świecie, oferując swoje usługi w ponad stu krajach. Jak zaznaczają przedstawiciele spółki Veracomp, dzięki ugruntowanej pozycji i bezpośredniej obecności w 10 krajach CEE oraz obsłudze krajów sąsiednich, ma ona umożliwić temu globalnemu dystrybutorowi dynamiczny rozwój w obszarze EMEA.

 „Najlepszym sposobem na przyspieszenie procesu rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej jest pozyskanie stabilnej grupy dystrybucyjnej. Widzimy w tym ogromne możliwości dla naszych strategicznych dostawców i partnerów, ponieważ budujemy je na mocnych fundamentach Grupy Veracomp. Przez prawie 30 lat Veracomp zyskał ogromne doświadczenie oraz zbudował doskonałą reputację, a my będziemy starać się kontynuować ten sukces. Wykorzystamy naszą zaawansowaną wiedzę o globalnej infrastrukturze cyberbezpieczeństwa oraz usługach z wartością dodaną, aby przynosić korzyści partnerom, klientom i pracownikom” – skomentował Olivier Breittmayer, CEO w Exclusive Networks.

Jak zapewniają przedstawiciele globalnego dystrybutora, ich celem jest wsparcie długoterminowego sukcesu, a nie narzucanie nowych struktur. Dotyczy to również kierownictwa Veracomp, które ma nadal pełnić swoją obecną funkcję, aby zapewnić ciągłość działania i realizować plan przyspieszonego rozwoju. Z kolei dla partnerów Veracomp fakt, że firma staje się częścią Exclusive Networks, to gwarancja utrzymania dotychczasowych warunków współpracy, a dodatkowo dostęp do szerokich kompetencji technologicznych i marketingowych, pozyskanych z dojrzałych oraz wschodzących rynków na pięciu kontynentach – uważają specjaliści obu spółek.

Przeczytaj również
Citrix sfinalizował przejęcie Wrike

„To milowy krok w rozwoju Veracomp, stwarzający duże możliwości dla naszych partnerów biznesowych. Realizowana przez nas strategia doskonale sprawdza się na rynkach regionu, co pozwala nam wnieść wiedzę oraz doświadczenie do globalnej organizacji, a jednocześnie nadal dążyć do wzrostu i tworzenia większej wartości w lokalnych kanałach sprzedaży. Synergia z Exclusive Networks sprawi, że obecni i potencjalni producenci oraz partnerzy handlowi będą mogli z powodzeniem rozszerzać skalę działania w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – podsumowuje Adam Rudowski, prezes zarządu Veracomp.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Veracomp staje się częścią Exclusive Networks”