Branża ITRynek

Dobre wyniki finansowe Exclusive Networks (właściciela Veracomp) za 2020 rok

Globalny dystrybutor Exclusive Networks ogłosił wyniki finansowe za rok 2020 wykazując wyraźny wzrost. Spółka zwiększyła swe przychody do 2,6 mld euro i odnotowała wzrost sprzedaży w ujęciu organicznym o 8% w porównaniu do poprzedniego roku. W ubiegłym roku firma rozszerzyła także swoją globalną obecność poprzez trzy strategiczne akwizycje – wśród nich przejęcie spółki Veracomp (pozostałe dwie przejęte firmy to JJNET i Nuaware).

Dobre wyniki finansowe Exclusive Networks (właściciela Veracomp) za 2020 rok

W 2020 roku Exclusive Networks przeprowadzała również dalszą cyfryzację operacji zaplecza oraz uruchomiła X-OD, opartą na modelu subskrypcyjnym platformę „dostaw na żądanie” dla rozwiązań i usług dostawców. Jak wskazują przedstawiciele dystrybutora, oba te czynniki przyczyniły się do rekordowego roku pod względem wyników operacyjnych.

“Pomimo całej niepewności i ograniczeń związanych 2020 rokiem, był on dla Exclusive Networks czasem dużej odporności, determinacji i  świetnych wyników. Nie mam wątpliwości, że nasze dziedzictwo i specjalizacja w cyberprzestrzeni były czynnikiem sukcesu, który odnieśliśmy w tym okresie, dlatego też mają one tak głęboki wpływ na nasz przyszły kierunek jako firmy. Chcemy urzeczywistniać wizję świata opartego na pełnym zaufaniu. Jako specjalista w zakresie zaufanej infrastruktury cyfrowej, jesteśmy w pełni przygotowani do wspierania naszych partnerów w realizowaniu wielu możliwości, które stoją przed nami” – powiedział podczas konferencji online Jesper Trolle, prezes zarządu Exclusive Networks.

Podsumowując miniony rok, przedstawiciele dystrybutora wskazali również na osiągnięty w wielu regionach silny wzrost organiczny czy rozszerzenie portfolio o 17 nowych dostawców i ich ekspansję pod względem geograficznym. Podkreślano także możliwość wejścia na rynki 10 krajów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej dzięki przejęciu Veracomp (transakcję sfinalizowano 31 grudnia 2020 roku) oraz rozszerzenie obecności firmy w Hongkongu wraz z akwizycją JJNET.

„Występujące obecnie przyspieszone skupienie się organizacji na transformacji cyfrowej, coraz szybsze przyjęcie chmury i pracy rozproszonej, zwiększona zależność od bezpieczeństwa i integralności – to wszystko sprawia, że Exclusive Networks znajduje się w punkcie, w którym pojawia się ogromna szansa na dalszy, znaczący rozwój” – podsumował Andy Travers, EVP ds. sprzedaży i marketingu w Exclusive Networks.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *