Branża ITRynek

Veracomp zajmie się dystrybucją rozwiązań Commvault na polskim rynku

Zgodnie z obowiązującą od maja 2020 umową, Veracomp jest kolejnym, na polskim rynku, dystrybutorem mającym w swojej ofercie pełne portfolio rozwiązań Commvault. Spółka realizuje w ten sposób model dystrybucji z wartością dodaną (VAD), oferując m.in. pamięci masowe oraz serwery, sieci, zarządzanie infrastrukturą IT czy bezpieczeństwo IT.

Veracomp zajmie się dystrybucją rozwiązań Commvault na polskim rynku

Podpisanie umowy z Veracomp to dla Commvault kolejny ważny krok w kierunku budowania silnej siatki partnerskiej i umacniania swojej pozycji na polskim rynku, tłumaczą przedstawiciele producenta. Z kolei firmie Veracomp wspomniane partnerstwo pozwoli rozszerzyć ofertę o rozwiązania z zakresu zaawansowanego oprogramowania do backupu i zarządzania danymi.

Jak potwierdzają niezależne zestawienia takich firm jak Gartner czy Forrester, firma Commvault to jeden z liderów w obszarze oprogramowania do zarządzania danymi, wskazują przedstawiciele Veracomp. „Bezpieczeństwo danych jest tematem stale zyskującym na znaczeniu. Rosną też oczekiwania klientów dotyczące jakości oferowanych rozwiązań. Cieszymy się, że nasza oferta została rozszerzona o produkty firmy Commvault, dzięki temu będziemy mogli oferować naszym partnerom i ich klientom sprawdzone i innowacyjne rozwiązania. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy w stanie dostarczać na rynek zaawansowane systemy bezpieczeństwa do zarządzania danymi oraz zapewnić ich obsługę na najwyższym możliwym poziomie” – skomentował zawarte partnerstwo Mirosław Chełmecki, dyrektor działu serwerów i pamięci masowych w Veracomp.

Także firma Commvault wyraziła zadowolenie z faktu nawiązania współpracy. „Profil Veracomp doskonale pasuje do naszego portfolio. Doświadczenie w dostarczaniu wsparcia technicznego partnerom i klientom to z kolei gwarancja wysokiej jakości świadczonych usług. Jestem przekonana, że ta współpraca zapewni nam szerszy dostęp do rynku” – powiedziała Daria Wosztyl, Channel Manager w Commvault Polska. “Starannie dobieramy naszych partnerów biznesowych koncentrując się na ważnych dla nas strategicznie obszarach takich jak zarządzanie danymi i bezpieczeństwo danych. W ostatnim czasie Commvault podjął kilka, ważnych strategicznie, kroków biznesowych jak ścisła współpraca z HPE czy przejęcie spółki Hedvig, jestem przekonana, że współpraca z Veracomp to kolejna dobra decyzja” – podsumowała Daria Wosztyl.

Przeczytaj również
Startupy oferujące ciekawe rozwiązania wspierające walkę z koronawirusem otrzymają 1,5 miliona zł dofinansowania
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *