AplikacjeRynek

Vidcast – narzędzie do nagrywania wiadomości wideo od Cisco

Cisco poinformowało o pierwszej innowacji stworzonej w ramach nowego programu akceleracyjnego Webex Leap. Rozwiązaniem tym jest Vidcast, narzędzie umożliwiające nagrywanie wiadomości wideo, które mają stanowić uzupełnienie codziennych spotkań, pozwalać użytkownikom lepiej zarządzać kalendarzem, jednocześnie zapewniając efektywną komunikację oraz współpracę. Nagrania te można natychmiast udostępnić, aby usprawnić przepływ informacji. Na test wersji beta Vidcast można zapisywać się już teraz, informują specjaliści Cisco.

Vidcast – narzędzie do nagrywania wiadomości wideo od Cisco

Wraz ze wzrostem liczby wirtualnych spotkań w ostatnich osiemnastu miesiącach wiele osób zmaga się z przeładowanymi kalendarzami i problemami w kontaktach z zespołem lub klientami, którzy wciąż są zajęci, a niekiedy pracują dodatkowo w innych częściach świata. Dzięki Vidcast użytkownicy mogą efektywnie i zwięźle poinformować o postępach w projekcie, odnieść się do nadesłanej propozycji czy np. podzielić się planem lekcji z uczniami, w przypadku nauki zdalnej. To pozwala pozostać w stałym kontakcie, podtrzymać konwersację i szybko otrzymać informację zwrotną, zaznaczają przedstawiciele Cisco.

Vidcast zapewnia:

  • Narzędzie do nagrywania i edycji wiadomości wideo, które następnie można udostępniać. Na nagraniu widać prezentera oraz widok jego ekranu bez potrzeby organizacji spotkania na żywo.
  • Informację zwrotną w czasie rzeczywistym w postaci statystyk liczby odsłon, reakcji i komentarzy.
  • Zaawansowane narzędzia nawigacyjne, aby łatwo odnajdywać i przewijać do właściwych momentów nagrania.
  • Repozytorium wiedzy pozwalające organizować, dystrybuować i zarządzać dostępem do wideo, a także automatycznie odtwarzać je ponownie w prędkości 1,2x, wyświetlać napisy z transkrypcją tekstu mówionego oraz szybko przeglądać poszczególne fragmenty nagrania.

Webex Leap – nowatorskie pomysły i innowacje

Jak już wspomniano, Vidcast to pierwszy produkt pochodzący z Webex Leap, nowego programu akceleracyjnego uruchomionego przez Cisco. Jego celem jest wychwycenie nowatorskich pomysłów i szybkie wprowadzenie jeszcze większej liczby innowacji do środowiska Webex Suite – jak zapewniają eksperci Cisco, pierwszego w branży kompleksowego pakietu do pracy hybrydowej. Planowane jest również uruchamianie kilku projektów w ramach Webex Leap rocznie, m.in. w takich obszarach, jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, dodatkowe innowacje związane z asynchroniczną komunikacją oraz nowe formy współpracy.

„W dzisiejszej erze pracy hybrydowej firmy i osoby prywatne coraz częściej poszukują nowych sposobów rozwiązywania problemów i sprawniejszej komunikacji z różnych miejsc na świecie. Cieszymy się, że możemy zaprezentować rozwiązanie Vidcast, które bezpośrednio odpowiada na te potrzeby, eliminując ograniczenia związane ze strefami czasowymi lub sprzecznymi harmonogramami” – skomentował Jeetu Patel, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, dział bezpieczeństwa i aplikacji w Cisco.

Jak zapewniają przedstawiciele Cisco, Vidcast i inne innowacje z Webex Leap wzmocnią wkrótce Webex Suite, umożliwiając pracownikom zdalnym i hybrydowym, a także studentom, elastyczną oraz bezproblemową współpracę. Przypomnijmy, że od września 2020 roku Cisco wprowadziło na rynek ponad 800 nowych funkcji i urządzeń związanych z komunikacją oraz współpracą.

Więcej informacji o Vidcast znaleźć można na stronie vidcast.io, natomiast dodatkowe materiały dotyczące Webex Leap dostępne są pod adresem www.webex.com/company/webex-leap.html

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *