PracaRynek

Virtous Games otwiera oddział w Warszawie

Po otwarciu Virtuos Labs w Montpellier i Lyonie, firma idzie za ciosem i otwiera placówkę w Warszawie, w której do końca 2023 roku planuje zatrudnić 35 deweloperów. Warszawski oddział będzie zajmować się tworzeniem technologii renderowania i optymalizacji grafiki wykorzystywanych w produkcji gier wideo.

Virtous Games otwiera oddział w Warszawie
Źródło: Materiały prasowe

Virtuos Labs to grupa studiów prowadzonych przez starszych dyrektorów technicznych o szerokim zakresie doświadczeń. Stworzono ją w celu rozszerzenia możliwości firmy w zakresie inżynierii oraz badań i rozwoju, przy jednoczesnym przyciąganiu największych talentów. Obecnie sieć Virtuos Labs stanowią trzy studia rozmieszczone strategicznie w czołowych dla tworzenia gier miastach w Europie: w Lyonie, Montpellier i Warszawie. Oddział warszawski skoncentrować się ma na inżynierii graficznej, uzupełniając tym samym działania prowadzone w zakresie badań i rozwoju oraz rozbudowy autorskich silników do tworzenia gier prowadzonych odpowiednio przez studia w Montpellier i Lyonie.

Za rozwój działu inżynierii graficznej odpowiada Peter Sikachev, Rendering Lead z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w programowaniu grafiki dla gier AAA. Przed podjęciem pracy w Virtuos Peter pełnił funkcję Associate Lead Graphics Programmer w People Can Fly, gdzie pomagał w produkcji gry Outriders Worldslayer. Inne godne uwagi gry, nad którymi pracował między innymi w CD Projekt Red i Eidos-Montréal, to Cyberpunk 2077, Deus Ex: Mankind Divided oraz Shadow of the Tomb Raider.

Virtous Games otwiera oddział w Warszawie
Peter Sikachev

Obecnie warszawski oddział aktywnie rekrutuje chcąc powiększyć zespół do 35 członków do końca 2023 roku, z naciskiem na rekrutację inżynierów, którzy będą pracować nad projektami AAA tworzonymi w oparciu o Unreal Engine 5 oraz autorskie silniki gier.

„Polska jest jednym z największych eksporterów gier na świecie, a nasza ekspansja w Warszawie pozwala nam sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na rozwiązania inżynieryjne. Unikalna struktura organizacyjna Virtuos Labs umożliwia ekspertom takim jak Peter rozwijanie ich wymarzonych zespołów tak, aby były gotowe do pracy nad zaawansowanymi rozwiązaniami, jednocześnie zapewniając klientom opłacalną alternatywę dla utrzymywania licznego, stałego składu, dzięki czemu mogą oni lepiej dostosowywać się do warunków rynkowych” – skomentował Christophe Gandon, dyrektor zarządzający Regionu Zachodniego Virtuos.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *