Branża ITWydarzeniaRynek

W Warszawie otwarto nowe biuro ALTEN Delivery Center Eastern Europe

W otwarciu biura firmy specjalizującej się w usługach konsultingowych z zakresu inżynierii i technologii informatycznych, uczestniczyli przedstawiciele zarządu z Francji, Polski i Rumunii, jak również liczni partnerzy biznesowi, przedstawiciele uczelni wyższych, instytucji publicznych oraz stowarzyszeń. Podczas inauguracji innowacyjną ciekawostką była prezentacja łazika marsjańskiego “Phoenix III” – projektu studentów z Politechniki Śląskiej, wspieranego przez ALTEN Delivery Center Eastern Europe.

W Warszawie otwarto nowe biuro ALTEN Delivery Center Eastern Europe
Fot. ALTEN Delivery Center Eastern Europe

Obecność gości specjalnych z Ambasady Francji w Polsce – Ronana Venetz, dyrektora ds. gospodarczych Europy Środkowej i krajów Bałtyckich, Yvane Bocchi-Wirman, dyrektor Business France ds. Europy Środkowej i Wschodniej oraz Kamili Henssien, dyrektor handlowej z Francusko Polskiej Izby Gospodarczej – podkreśliła znaczenie rozwoju współpracy gospodarczej między Francją a Polską. Z kolei udział członków zarządu spółki z Francji, Polski i Rumunii wskazywał dobitnie na globalną strategię firmy oraz zobowiązanie do ścisłej współpracy w różnych sektorach oraz na różnych rynkach.

„Elektryfikacja, zaawansowane technologicznie konstrukcje i projektowanie materiałów stanowią główne wyzwania inżynierii w branży transportowej, otwierając unikalne perspektywy dla naszych specjalistów. Integracja tych obszarów z usługami informatycznymi dynamicznie rośnie, poszerzając pole możliwości dla naszych programistów. Nasze kompetencje obejmują obszary związane z usługami zintegrowanymi, wizualizacją danych, tworzeniem, rozwojem i testowaniem oprogramowania oraz migracją do chmur, co tworzy kompleksowy zakres usług, który stale rozbudowujemy dla naszych międzynarodowych klientów” – powiedziała Katarzyna Zaręba, dyrektor centrum na Polskę.

Podczas uroczystości studenci z koła naukowego „Silesian Phoenix” z Politechniki Śląskiej zaprezentowali innowacyjny projekt łazika marsjańskiego – „Phoenix III”. Projekt ten, wspierany przez ALTEN Delivery Center Eastern Europe, budzi duże zainteresowanie nie tylko wśród społeczności akademickiej, ale także wśród partnerów biznesowych i mediów.

W Warszawie otwarto nowe biuro ALTEN Delivery Center Eastern Europe
Fot. Mikołaj Marszycki

ALTEN Delivery Center Eastern Europe to integralna część globalnej sieci ALTEN Offshore Delivery Centers, która obejmuje centra w różnych regionach, m.in. w Maroku, Indiach, Meksyku i Hiszpanii. Jak poinformowano podczas otwarcia warszawskiego biura, do końca 2025 roku ma w nich pracować łącznie 10 000 osób.

Obecnie ALTEN Delivery Center Eastern Europe zatrudnia 500 pracowników, działając w czterech lokalizacjach: w Gliwicach, Warszawie, Iași i Bukareszcie, a zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli ALTEN, do roku 2024 zatrudnienie wzrośnie do 750 osób. Centrum specjalizuje się w świadczeniu usług konsultingowych z zakresu inżynierii i technologii informatycznych dla międzynarodowych klientów z sektorów, takich jak motoryzacja, lotnictwo, energetyka i nauki przyrodnicze, usługi IT i finanse, telekomunikacja oraz multimedia.

Firma ALTEN wspiera z kolei strategie rozwoju swoich klientów w obszarach innowacji, badań i rozwoju oraz systemów informatycznych w wielu sektorach gospodarki. Grupa zatrudnia ponad 54 000 pracowników działających w ponad 30 krajach, z czego 88% to inżynierowie. Jej obroty w 2022 roku wyniosły 3,78 miliarda euro.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *