Informacje prasoweRynek

Wiodący europejski producent kubków na kawę wdraża system IFS Applications

System IFS Applications zastąpi, działające obecnie w brytyjskiej firmie, przestarzałe rozwiązania IT. Oprogramowanie IFS ma wspierać najważniejsze obszary działalności producenta papierowych kubków i artykułów gastronomicznych. Szeroko wykorzystywane mają być także nowe, mobilne funkcjonalności najnowszej wersji IFS Applications. System IFS zwyciężył w postępowaniu przetargowym m.in. z rozwiązaniami firm SAP oraz Infor.

Wiodący europejski producent kubków na kawę wdraża system IFS Applications

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Benders Paper Cups, jedyny w Europie producent specjalizujący się w wytwarzaniu papierowych kubków, wybrała system IFS Applications™ 8 jako nowe rozwiązanie ERP, które pozwoli zreorganizować procesy technologiczne firmy i lepiej wykorzystać potencjał związany z rozwojem działalności.

Firma Benders, z siedzibą w miejscowości Wrexham w Wielkiej Brytanii, zajmuje się produkcją papierowych kubków do gorących napojów. Pod nowym kierownictwem firma Benders zdecydowała się zupełnie zmienić przestarzały system IT i zastąpić go systemem IFS Applications. Pozwoli to usprawnić różne obszary działalności firmy Benders oraz ułatwi modernizację kluczowych maszyn produkcyjnych.

System IFS Applications ma zostać wdrożony w grudniu tego roku i będzie wspomagać działania związane z produkcją, łańcuchem dostawi i finansami. Pozwoli to firmie Benders Paper Cups skuteczniej prowadzić różne aspekty działalności — od uzyskania infrastruktury IT umożliwiającej modernizację sprzętu, po wdrożenie narzędzi dla działu finansów, które pozwolą na przetwarzanie transakcji kredytowych. Biorąc pod uwagę liczącą 125 pracowników kadrę, firma Benders będzie także korzystać z technologii mobilnych IFS, takich jak uwierzytelnianie przy użyciu aplikacji dotykowych oraz zarządzanie magazynami za pomocą urządzeń przenośnych.

Firma IFS została wybrana w drodze przetargu, pokonując takich konkurentów, jak SAP i Infor. Sukces ten wynika z bogatej wiedzy zespołu IFS na temat przemysłu wytwórczego oraz elastycznej architektury rozwiązania.

Mark de Meza, dyrektor finansowy w firmie Benders Paper Cups, powiedział: „W ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż gorących napojów na terenie Wielkiej Brytanii znacząco wzrosła. Nie chodzi tu tylko o sklepy Starbucks spotykane na każdym rogu, ale również o setki małych kawiarni. Ponieważ jesteśmy jedynym producentem w Europie specjalizującym się w wytwarzaniu papierowych kubków, a nasz zakład znajduje się w Wielkiej Brytanii, znaczna ilość tych odbiorców zaopatruje się właśnie u nas”.

„Teraz stajemy w obliczu możliwości znacznego zwiększenia sprzedaży — zarówno na terenie Anglii, jak i w innych krajach Europy. Jednak biorąc pod uwagę nasz przestarzały, niezmieniany od ponad dziesięciu lat system IT, mogłoby to być bardzo trudne. Chcemy dwukrotnie poszerzyć naszą działalność, a wdrożenie systemu IFS Applications będzie stanowić podstawę tego procesu”.

Paul Massey, dyrektor zarządzający w IFS Europe West, powiedział: „Naszym celem jest zmodernizowanie systemów informatycznych firmy Benders na miarę dzisiejszego rynku. W praktyce oznacza to przejście od prostych arkuszy kalkulacyjnych i dokumentacji na papierze do w pełni zintegrowanego systemu ERP i aplikacji mobilnych dla pracowników. System IFS Applications pozwoli na sprawne prowadzenie działalności, co w dużej mierze oznacza udostępnienie pracownikom narzędzi i technologii umożliwiających skuteczniejsze i bardziej wydajne realizowanie zadań.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *