BiznesPolecane tematy

Zintegrowana oferta rozwiązań Oracle do zarządzania kapitałem ludzkim HCM

Nowe rozwiązanie Oracle HCM ma pozwolić na przeniesienie do chmury środowisk zarządzania kapitałem ludzkim. Rozwiązanie to stanowi połączenie społecznościowych, mobilnych i chmurowych systemów HR. Co ważne, rozwiązania te powstają w Krakowie!

Zintegrowana oferta rozwiązań Oracle do zarządzania kapitałem ludzkim HCM

Frédéric Radier, wiceprezes Oracle i szef działu rozwoju systemów zarządzania kapitałem ludzkim, przedstawił najnowszą ofertę aplikacji i usług tej kategorii, dostępnych w chmurze właśnie w krakowskim centrum rozwoju rozwiązań Oracle HCM. Centrum Rozwoju Oprogramowania HCM w Krakowie powstało w 2011 roku. Zajmuje się głównie systemami z rodziny Oracle Taleo. Jest to jedyny w tej kategorii ośrodek w Europie i jeden z kilku na świecie.

Dzięki rozwiązaniom HCM klienci mogą w dowolny sposób i w dowolnym czasie opracowywać programy zarządzania kapitałem ludzkim dostosowane do ich indywidualnych potrzeb, stanowiące uzupełnienie standardowych systemów HR. Mimo iż duża część systemu HCM może być standardowa i zautomatyzowana, to wiele firm chce udostępnić pracownikom narzędzia mobilne i społecznościowe, które zwiększą ich produktywność dzięki uproszczeniu współpracy pomiędzy pracownikami oraz interakcji pracowników z systemami firmy” – mówi Frédéric Radier. „Jesteśmy jedyną firmą oferującą klientom własną platformę technologiczną dostępną w chmurze, która pozwala na rozbudowę ich systemów HCM. Dzięki temu mogą opracowywać własne aplikacje i usługi – w tym rozwiązania na smartfony i tablety – które będą działać w chmurze i będą dostosowane do procesów zarządzania kadrami, specyficznych dla danego przedsiębiorstwa” – dodaje.

Mimo iż duża część systemu HCM może być standardowa i zautomatyzowana, to wiele firm chce udostępnić pracownikom narzędzia mobilne i społecznościowe, które zwiększą ich produktywność dzięki uproszczeniu współpracy pomiędzy pracownikami oraz interakcji pracowników z systemami firmy.

Jak mówią przedstawiciele Oracle, oferując klientom kompletną platformę do zarządzania kapitałem ludzkim dostępną w chmurze, firma pomaga im uwolnić się od konieczności dokonywania złożonej integracji i ponoszenia dużych nakładów kapitałowych. „Klienci potrzebują rozwiązania, które wyeliminuje złożoność, umożliwi im przejście do chmury w swoim własnym tempie oraz pozwoli na tworzenie własnych aplikacji za pomocą ujednoliconej platformy” – opowiada Frédéric Radier.

Zwrócił on również uwagę na to, że przestarzałe systemy IT stanowią istotną przeszkodę dla firm chcących przyciągnąć i zatrzymać najlepszych pracowników. „Żyjemy w świecie strategii cyfrowych, w którym naukowe i społecznościowe podejście do budowania kapitału ludzkiego jest absolutnie niezbędne. Tymczasem niepokojąco duża liczba systemów IT pochodzi nawet sprzed 20 lat, czyli jeszcze sprzed epoki mediów społecznościowych i urządzeń mobilnych. 70% tych systemów to systemy niestandardowe, co jeszcze bardziej zmniejsza ich przydatność dla nowoczesnych pracowników” – mówią przedstawiciele Oracle.

Żyjemy w świecie strategii cyfrowych, w którym naukowe i społecznościowe podejście do budowania kapitału ludzkiego jest absolutnie niezbędne. Tymczasem niepokojąco duża liczba systemów IT pochodzi nawet sprzed 20 lat, czyli jeszcze sprzed epoki mediów społecznościowych i urządzeń mobilnych.

Technologie konsumenckie: mobilne, społecznościowe i online, szybko stają się równie istotne co rozwiązania korporacyjne. Pochłaniają już bowiem ok. 50% globalnych wydatków informatycznych. Osobiste urządzenia inteligentne stają się więc integralną częścią infrastruktury IT firm. „Jednocześnie technologie konsumenckie – chmurowe, mobilne i społecznościowe – oferują ogromne możliwości osobom odpowiedzialnym za zarządzanie kapitałem ludzkim. mogą one przenieść swój dział na nowy poziom zarządzania talentami w sposób stopniowy i bez nakładów kapitałowych, z wykorzystaniem wyjątkowo elastycznej platformy” – przekonuje Frédéric Radier.

Zarządzanie kapitałem ludzkim jest nierozerwalnie związane z całą działalnością przedsiębiorstwa. Dlatego warto pomyśleć o integracji wszystkich elementów zarządzania kadrami z innymi procesami biznesowymi firmy. Rozumiemy to dużo lepiej niż niszowi dostawcy oferujący ograniczone linie produktów – przekonują przedstawiciele Oracle.

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Zintegrowana oferta rozwiązań Oracle do zarządzania kapitałem ludzkim HCM”