Sztuczna inteligencjaRynek

5 najlepszych narzędzi Generative AI dla zespołów finansowych

Generative AI

Innowacyjne firmy starają się znaleźć najbardziej efektywne sposoby na automatyzację pracy poszczególnych działów po to, aby m.in. podnieść ich produktywność oraz wyprzedzić konkurencję. Tak dzieje się również w przypadku zespołów finansowych. Organizacje coraz częściej wykorzystują w tym celu sztuczną inteligencję, która nie tylko usprawnia procesy, eliminując pracę ręczną ale przekształca również całą branżę finansową. Poniżej prezentujemy subiektywny wybór najciekawszych narzędzi AI dla zespołów finansowych. 

5 najlepszych narzędzi Generative AI dla zespołów finansowych

Datarails FP&A Genius – to chatbot w stylu ChatGPT, tylko że dla specjalistów ds. finansów. Podłączenie z danymi w czasie rzeczywistym zapewnia, że jego każda prognoza finansowa oparta jest na dokładnych i aktualnych informacjach. Podobnie jak Datarails, FP&A Genius łączy wszystkie integracje finansowe i źródła danych w firmie w jeden strumień danych, które są bezpieczne i oparte na zaufanych, zabezpieczonych źródłach. Narzędzie to prezentuje predykcje za pomocą prostych wizualizacji i pulpitów nawigacyjnych, które ułatwiają raportowanie.

Stampli – narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, zaprojektowane w celu usprawnienia procesu obsługi zobowiązań, zapewniając wydajną i efektywną pracę. Stampli automatycznie wyodrębniania i organizuje dane z faktur cyfrowych, redukując błędy oraz pracę ręczną. Pozwala użytkownikom komunikować się bezpośrednio na fakturach czy monitorować każdą czynność na fakturze w czasie rzeczywistym. Inteligentna technologia Stampli jest też w stanie nauczyć się unikalnych wzorców i zachowań dostawców, zapewniając wgląd predykcyjny, co może pomóc zoptymalizować zarządzanie fakturami.

Nanonets Flow – innowacyjna platforma wykorzystująca sztuczną inteligencję do ułatwiania zadań finansowych poprzez automatyzację złożonych procesów. Narzędzie to daje m.in. możliwość wyodrębniania ważnych informacji z dokumentów, takich jak faktury, paragony i wyciągi bankowe. Gromadzi i organizuje dane finansowe, redukując błędy spowodowane ręcznym wprowadzaniem danych. Automatyzuje procesy, zarządza przepływami pracy i płynnie integruje się z istniejącymi systemami finansowymi oraz oprogramowaniem księgowym.

Trullion – wykorzystuje sztuczną inteligencję do łączenia ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych danych w jedną platformę. Pozwala to zminimalizować nieefektywność kosztową, zapewnić aktualną zgodność i zaoszczędzić czas poprzez automatyzację procesu księgowego. Narzędzie to posiada m.in. funkcje audytu, która pozwala użytkownikom porównywać transakcje lub dokumenty potwierdzające z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Sztuczna inteligencja Trullion umożliwia również wyodrębnianie istotnych danych z umów leasingowych, niezależnie od ich formatu, a także łatwe generowanie raportów gotowych do audytu. Ponadto rozwiązanie to usprawnia gromadzenie i raportowanie przychodów firmy poprzez płynne łączenie i zarządzanie danymi CRM, rozliczeniami oraz umowami.

Vena Insights – pomaga zespołom finansowym wykorzystywać dane do podejmowania najbardziej świadomych decyzji, takich jak budżetowanie i prognozowanie, planowanie zatrudnienia, zarządzanie wynagrodzeniami motywacyjnymi czy tworzenie rezerw podatkowych. Wykorzystuje do tego zaawansowaną sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Vena m.in. ułatwia użytkownikom tworzenie własnych pulpitów nawigacyjnych i pozwala wizualizować dane w sposób, który jest dla nich najwygodniejszy. Narzędzie umożliwia również wykrywanie nietypowych wzorców i tworzenie najbardziej skalowalnych prognoz.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *