Zmiany kadrowe

Adrian McDonald prezesem Dell Technologies w regionie EMEA

Z dniem 3 lutego 2020 r. Adrian McDonald obejmie stanowisko prezesa Dell Technologies w regionie EMEA. Na nowym stanowisku będzie odpowiadać za wszystkie obszary działalności w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, w tym komputery PC, serwery oraz pamięci masowe i usługi.

Adrian McDonald prezesem Dell Technologies w regionie EMEA
Adrian McDonald

McDonald ma ponad 30 lat doświadczenia w branży informatycznej. Doskonale zna specyfikę całego regionu EMEA. Mieszkał i pełnił ważne funkcje w Mediolanie, Zurychu, Johannesburgu, Sztokholmie, Kopenhadze, Wiedniu, Frankfurcie i Londynie. Idealnie nadaje się do zarządzania działalnością Dell Technologies w tym regionie oraz doradzania zarządom w Europie i wspierania ich w osiąganiu sukcesów w erze cyfryzacji.

W czasach wielkich zmian Dell Technologie ma wszystko, czego potrzeba, by umożliwić klientom i partnerom czerpanie jak największych korzyści z technologii” — powiedział Adrian McDonald, prezes Dell Technologies na region EMEA. „Jestem podekscytowany wizją przyszłości. Jesteśmy w punkcie zwrotnym, jeśli chodzi o innowacje technologiczne. W roku 2020 i w kolejnych latach technologie komputerowe staną się bardziej inteligentne, spersonalizowane i dostępne. Będzie to mieć jeszcze większy wpływ na nasze życie i pracę niż w poprzedniej dekadzie. Nasi klienci to rozumieją. Chcą przekształcać swoją działalność dzięki możliwościom, jakie oferują rozwiązania cyfrowe. Niezmiernie cieszę się, że mogę współpracować z naszymi klientami i partnerami, by to umożliwić” – dodaje.

Jako prezes Dell Technologies na region EMEA McDonald pozostanie globalnym liderem działu Mosaic Employee Resource Group, który przeciwdziała wykluczeniu ze względu na pochodzenie oraz promuje różnorodność kulturową.

Powołanie Adriana McDonalda na stanowisko prezesa na region EMEA nawiązuje do grudniowej informacji o tym, że firma wprowadziła zmianę upraszczającą strukturę organizacyjną. Polega ona na skonsolidowaniu działu sprzedaży pod kierownictwem jednego globalnego lidera. Dzięki temu powstał połączony, warty 91 mld USD dział sprzedaży kierowany przez Billa Scannella. Z kolei Aongus Hegarty przejął rolę prezesa ds. sprzedaży międzynarodowej i odpowiada za wszystkie rynki spoza Ameryki Północnej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *