Zmiany kadrowe

Anand Eswaran dyrektorem generalnym Veeam

Będzie odpowiedzialny m.in. za realizację ambitnych planów rozwoju. Na stanowisku dyrektora generalnego zastąpi Billa Largenta, który pozostanie prezesem zarządu firmy Veeam.

Anand Eswaran dyrektorem generalnym Veeam

Anand Eswaran w roli dyrektora generalnego będzie odpowiedzialny m.in. realizację założonej strategii rozwoju firmy Veeam, w tym potencjalnie też wdrożenie nowych modeli biznesowych. Plany kierownictwa spółki zakładają bowiem m.in. rozwój działalności w obszarze rozwiązań cloud computing. Niewykluczone jest też przekształcenie firmy Veeam w spółkę giełdową. “Środowisko zarządzania danymi ewoluuje w ekspresowym tempie. Veeam jest niekwestionowanym liderem rynku i najbardziej zaufanym partnerem, który pomaga klientom bezpiecznie poruszać się po skomplikowanych procesach ochrony danych – tak, aby zapewnić ciągłość ich działalności biznesowej. By umocnić tę pozycję, firma nieustannie kwestionuje status quo, wprowadza innowacje i stara się wyprzedzać potrzeby swoich klientów. Cieszę się, że mogę powitać Ananda w roli dyrektora generalnego firmy Veeam. Anand wnosi do firmy bogate doświadczenie w opracowywaniu nowych modeli biznesowych, ekspansji rynkowej i zwiększaniu wzrostu w oparciu o kulturę opartą na celach i ludziach” – podkreśla Bill Largent, szef rady nadzorczej w Veeam. Warto dodać, że Bill Largent, dotychczasowy dyrektor generalny Veeam, piastował tą funkcję od 2008 roku. Teraz ma skoncentrować się na roli prezesa zarządu spółki.

Anand Eswaran posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych wiodących dostawców rozwiązań i usług IT. Przez ostatni rok był związany z firmą RingCentral, gdzie pełnił funkcję prezesa i dyrektora operacyjnego. Wcześniej, przez 5 lat pełnił funkcję wiceprezesa koncernu Microsoft odpowiedzialnego m.in. za działalność sprzedażową i współpracę z klientami. W latach 2012 – 2015 Anand Eswaran był związany z firmą SAP, gdzie w randze wiceprezesa odpowiadał za dział usług SAP Global Services. Z kolei w latach 2007 – 2012 zajmował stanowisko wiceprezesa koncernu Hewlett-Packard odpowiedzialnego za działalność w obszarze usług aplikacyjnych HP Software Global Services. Wcześniej pracował też w firmach Vignette (obecnie OpenText) i Braun Consulting (obecnie Fair Isaac).

Przeczytaj również
Andrzej Jackiewicz prezesem MediaMarktSaturn Polska

“Dane stały się jednym z najważniejszych aktywów wszystkich organizacji. W związku z tym zarządzanie danymi, ich bezpieczeństwo i ochrona mają zasadnicze znaczenie z perspektywy funkcjonowania dzisiejszych organizacji, a brak solidnej strategii może mieć katastrofalne skutki. Firma Veeam ma wyjątkową szansę aby odnieść sukces na tym polu, ponieważ znajduje się w samym centrum ekosystemu danych, oferuje najsilniejszą ochroną przed oprogramowaniem ransomware oraz możliwością ochrony danych niezależnie od ich lokalizacji” – zapewnia Anand Eswaran, dyrektor generalny Veeam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.