InfrastrukturaRynek

Android 4.3 Jelly Bean – garść nowości w systemie operacyjnym Google

Możliwość tworzenia profili użytkowników, funkcje kontroli dostępu, obsługa standardów Bluetooth Smart i OpenGL ES 3.0, a także liczne usprawnienia wydajnościowe to tylko najważniejsze z nowości, które wnosi najnowsza aktualizacja środowiska operacyjnego Android.

Z perspektywy użytkowników biznesowych za najważniejszą zmianę uznać można właśnie wprowadzenie możliwości tworzenia niezależnych profili użytkowników. Dzięki temu z jednego urządzenia w sposób spersonalizowany korzystać może wielu użytkowników. Możliwe jest też wprowadzenie indywidualnych ograniczeń w dostępie do aplikacji lub funkcji systemowych. W podobny sposób zablokować można także dostęp do mechanizmów mikropłatności, które stają się coraz bardziej powszechną częścią aplikacji mobilnych. Bardzo przydatna okazać może się też obsługa energooszczędnej technologii Bluetooth Smart.

Oprogramowanie wyposażono ponadto w nowe mechanizmy związane z obsługą multimediów oraz strumieniowego przesyłania materiałów wideo o dużej rozdzielczości. Zmieniła się również systemowa klawiatura ekranowa i niektóre elementy interfejsu. Android 4.3 zawiera również szereg nowych narzędzi i interfejsów programistycznych.

Pierwszym urządzeniem korzystającym z systemu Android 4.3 jest ogłoszony podczas wczorajszej konferencji prasowej Google tablet Nexus 7 drugiej generacji. Z nowej wersji mobilnego środowiska operacyjnego Google w pierwszej kolejności skorzystają też użytkownicy starszych generacji urządzeń rodziny Nexus. Nie ujawniono jednak informacji na temat terminu powszechnej dostępności aktualizacji dla innych urządzeń opartych na systemie Android.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *