Wdrożenia

Australijski koncern wydobywający złoto wdrożył system ERP w modelu cloud

Firma Resolute Mining wykorzystuje oprogramowanie IFS Applications m.in. na potrzeby usprawnienia i skonsolidowania danych dotyczących krytycznych procesów biznesowych związanych z działalnością skupioną wokół produkcji złota. Wdrożony w modelu chmury obliczeniowej rozwiązanie firmy IFS zastąpiło szereg użytkowanych wcześniej, niezintegrowanych systemów klasy ERP.

Australijski koncern wydobywający złoto wdrożył system ERP w modelu cloud

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Resolute Mining Limited, właściciel wielu kopalni i niskokosztowy producent złota, zakończyła pierwszą fazę wdrożenia rozwiązania do planowania zasobów przedsiębiorstwa IFS Applications™ w celu digitalizacji i integracji swojej działalności operacyjnej.

Wdrożenie ERP pozwala na zastąpienie kilku niezależnych systemów informatycznych jednym, zintegrowanym, opartym na chmurze systemem dostępnym ze wszystkich lokalizacji firmy Resolute. Dzięki funkcjonalności wsparcia dla globalnych przedsiębiorstw, rozwiązanie IFS obsługuje centralę firmy w Perth oraz kopalnie złota w Australii i Afryce.

Obecnie system IFS Applications wspiera procesy biznesowe w całej firmie, w tym finanse, zarządzanie kapitałem ludzkim (HCM), zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa (EAM), łańcuch dostaw, mobilne zlecenia robocze, projekty i umowy podwykonawcze, zarządzanie dokumentacją oraz ochronę zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska.

W drugiej fazie wdrożenia IFS Applications zostanie zintegrowany z systemami produkcyjnymi kopalni, włączając w to Syama Gold Mine w Mali – pierwszą na świecie, specjalnie zaprojektowaną i w pełni zautomatyzowaną, podziemną kopalnią złota. „Przed wdrożeniem firma Resolute dokonała oceny rozwiązań ERP kilku konkurencyjnych dostawców. Zdecydowaliśmy się na IFS ze względu na jej mocną pozycję we wszystkich obszarach, zwłaszcza w zarządzaniu majątkiem przedsiębiorstwa” – powiedział Jodie Hatch, Chief Technology Officer w firmie Resolute Mining Limited. Skonsolidowanie danych biznesowych w systemie IFS Applications zapewniło spójność, która poprawiła raportowanie, ułatwiła dostęp do informacji i wpłynęła na podwyższenie niezawodności i jakości danych.

Jodie Hatch dodał: „W długiej perspektywie IFS Applications przyniesie firmie Resolute znaczące korzyści. Wcześniej każda kopalnia działała według swoich własnych procedur. Przetwarzanie informacji często odbywało się w sposób ręczny, a sporządzanie raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych zajmowało dużo czasu. Rozwiązanie IFS pozwoliło je zautomatyzować i usprawnić”. Wyższa jakość danych przyniesie dalsze korzyści. Dotychczas dane dostawców nie były w poszczególnych systemach przechowywane w sposób spójny. „Dzięki większej dokładności możemy usprawnić raportowanie i wykorzystać efekt skali w celu zwiększenia efektywności procesów zakupowych” – podsumował Jodie Hatch.

Warren Zietsman, wiceprezes ds. sprzedaży i dyrektor generalny IFS w Australii i Nowej Zelandii, powiedział: „Resolute to świetny przykład spółki wydobywczej, która dokonuje inwestycji strategicznych w technologie celem zwiększenia innowacyjności i wydajności. Jesteśmy dumni, że firma Resolute wybrała system IFS Applications do digitalizacji i integracji swojej działalności biznesowej i cieszymy się, że możemy ją wspierać w transformacji biznesowej”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *