Rynek

Avaya i IBM nawiązują współpracę ukierunkowaną na przyspieszenie wdrożeń chmury hybrydowej

W myśl tej zawartej umowy klienci firmy Avaya zyskają możliwość realizowania wdrożeń w oparciu o infrastrukturę globalnych centrów danych IBM. Dodatkowo, firma będzie mogła dysponować interfejsami API dla platformy IBM Watson, co ułatwi m.in. wdrażanie funkcjonalności opartych na sztucznej inteligencji. Koncern IBM zapewni również usługi doradcze i wdrożeniowe na potrzeby wdrożeń rozwiązań Avaya w modelu chmury hybrydowej.

Avaya i IBM nawiązują współpracę ukierunkowaną na przyspieszenie wdrożeń chmury hybrydowej

„Współczesne przedsiębiorstwa muszą zapewniać swoim klientom najwyższej jakości rozwiązania, które wpierają obsługę, poprawiają wydajność funkcjonowania oraz przekładają się na lepsze wyniki finansowe” – skomentował ogłoszone niedawno porozumienie Chris McGugan, wiceprezes ds. rozwiązań i technologii w Avaya. „Wspólne rozwiązanie zaprezentowane przez Avaya i IBM obejmuje najlepsze w swojej klasie oprogramowanie i infrastrukturę Avaya w połączeniu z wiodącą pozycją IBM w zakresie chmury hybrydowej, doradztwa i usług wdrożeniowych. Jestem niezwykle zadowolony z nawiązania tej strategicznej współpracy” – dodał.

Model hybrydowej chmury obliczeniowej ma szczególne znaczenie w kontekście wspierania projektów transformacji biznesu także zdaniem przedstawicieli koncernu IBM. „Nasi klienci zaczynają stosować chmury hybrydowe, aby unowocześnić działalność i zwiększyć innowacyjność przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. Poprzez naszą współpracę z firmą Avaya, zmierzającą do zintegrowania chmury hybrydowej, możemy poprawić wydajność i bezpieczeństwo klientów, a jednocześnie przyspieszyć dostęp do usług o wyższej wartości, które pozwolą wyróżnić się wśród konkurencji i zwiększyć lojalność klientów” – mówi Denis Kennelly, kierownik ds. integracji chmurowej w IBM.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *