BiznesRynek

Bardziej bezpieczne środowisko mobilne w Grupie LOTOS

Decyzja o wdrożeniu platformy KNOX  jest odpowiedzią na gwałtowny wzrost skali wykorzystania urządzeń mobilnych w Grupie LOTOS oraz rosnące oczekiwania pracowników w zakresie wykorzystywania jednego urządzenia do celów firmowych oraz prywatnych. Platforma KNOX wraz z powiązanym rozwiązaniem typu MDM pozwala także na podniesienie bezpieczeństwa informacji oraz standardów zarządzania.

Bardziej bezpieczne środowisko mobilne w Grupie LOTOS
Źródło: Samsung

Z oficjalnego komunikatu wynika, że projekt wdrożenia oprogramowania Samsung KNOX oraz platformy FAMOC firmy FancyFon w wybranych spółkach Grupy LOTOS został zakończony na początku roku. “Ostatnie lata przyniosły gwałtowny rozwój urządzeń mobilnych coraz częściej wykorzystywanych nie tylko do rozrywki, ale również do pracy. Ten trend nie ominął również Grupy LOTOS. W odpowiedzi na nowe wyzwania Biuro Zarządzania Informatyką wdrożyło FAMOC, rozwiązanie MDM firmy FancyFon, które umożliwiło wprowadzenie jednolitej polityki bezpieczeństwa obejmującej wiele platform na różnych urządzeniach mobilnych. Oprócz tego wdrożono rozwiązanie Samsung KNOX, które traktowane jest jako rozszerzenie funkcjonalności FAMOC oraz dopełnienie zabezpieczenia wykorzystywanych w Grupie LOTOS smartfonów i tabletów Samsung” – mówi Rafał Pietrzak, kierownik zespołu ds. Infrastruktury i Bezpieczeństwa IT Grupy LOTOS S.A.

Według przedstawicieli Grupy LOTOS wdrożenie platformy MDM oraz środowiska KNOX pozwoliło m.in. na ograniczenie rygorów polityki bezpieczeństwa w zakresie ochrony dostępu do poszczególnych urządzeń mobilnych za pomocą hasła. Dzięki wydzieleniu w ramach każdego z urządzeń odrębnych obszarów pamięci i środowisk aplikacyjnych do zastosowań prywatnych i firmowych, możliwe jest wprowadzenie ochrony dostępu tylko na poziomie części służbowej. “Wpłynęło to na komfort użytkowania urządzeń, np. stosowania nawigacji lub sprawdzania zadań w kalendarzu” – mówi  Łukasz Nowakowski, koordynator ds. teleinformatyki z Grupy LOTOS S.A. “KNOX nie wymaga wiele więcej pracy dla administratora IT. Potrzebne są tylko zmiany w politykach przy wdrożeniu, ale później administrowanie KNOX nie różni się wiele od zarządzania za pomocą MDM innych urządzeń mobilnych” – dodaje.

Przedstawiciele Grupy LOTOS zapowiadają chęć zwiększenia skali wykorzystywanych w ten sposób urządzeń rozszerzenia funkcjonalności środowiska Samsung KNOX na kolejne spółki grupy kapitałowej. Platforma KNOX ma posłużyć także do wdrożenia odpowiednio zabezpieczonych, dedykowanych dla Grupy LOTOS, mobilnych aplikacji biznesowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *