CyberbezpieczeństwoRynek

Bezpieczeństwo danych priorytetem dla MSP

Nie rozwiązania mobilne, ani technologie społecznościowe, a bezpieczeństwo danych jest priorytetem wśród planowanych inwestycji technologicznych dla firm sektora MSP.

Bezpieczeństwo danych priorytetem dla MSP

Przeprowadzona na zlecenie firmy Microsoft analiza europejskiego sektora MSP pokazuje, że zwiększenie bezpieczeństwa danych będzie w najbliższym czasie głównym celem inwestycji prowadzonych w obszarze IT. Plany wykorzystania nowych rozwiązań pozwalających zwiększyć bezpieczeństwo informacji deklaruje 83% respondentów. Podobna grupa ankietowanych – 82% – zapowiada działania wymierzone w ochronę infrastruktury sieciowej.

Mniejszym zainteresowaniem – choć nie podano szczegółowych wyników – cieszyć mają się rozwiązania mobilne, technologie pozwalające zwiększyć efektywność pracy, czy rozwiązania chmurowe. Co więcej, aż 41% badanych deklaruje, że ma obawy dotyczące bezpieczeństwa danych gromadzonych w chmurze. Autorzy badania wskazują jednak, że w firmach faktycznie korzystających z rozwiązań dostępnych w modelu cloud pewność bezpieczeństwa informacji jest stosunkowo wysokie i sięga 54%. W przypadku firm małej i średniej wielkości, które nie wykorzystują rozwiązań chmurowych odsetek ten wynosi tylko 31%.

„Dla małych i średnich firm, które decydują się na przeniesienie swoich zasobów do chmury, zwiększone bezpieczeństwo jest jedną z kluczowych korzyści. Wybór odpowiedniego dostawcy pozwala zapewnić nawet niewielkim firmom rozwiązania bezpieczeństwa dotychczas dostępne tylko dla największych korporacji. Rozwiązania, na które małe firmy w innych modelach nie mogłyby sobie pozwolić” – podkreśla Wojciech Życzyński, dyrektor odpowiedzialny za sektor MŚP w polskim oddziale Microsoft.

Analiza została przeprowadzona na zlecenie koncernu Microsoft przez firmę analityczną Ipsos MORI. Badanie ankietowe objęło niemal 6 tys. osób zatrudnionych w firmach zatrudniających do 250 pracowników. Ankietowani reprezentowali firmy z kilkunastu europejskich krajów, w tym również Polski.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *