CyberbezpieczeństwoRynek

Bezpieczeństwo danych priorytetem dla MSP

Nie rozwiązania mobilne, ani technologie społecznościowe, a bezpieczeństwo danych jest priorytetem wśród planowanych inwestycji technologicznych dla firm sektora MSP.

730472_48333673

Przeprowadzona na zlecenie firmy Microsoft analiza europejskiego sektora MSP pokazuje, że zwiększenie bezpieczeństwa danych będzie w najbliższym czasie głównym celem inwestycji prowadzonych w obszarze IT. Plany wykorzystania nowych rozwiązań pozwalających zwiększyć bezpieczeństwo informacji deklaruje 83% respondentów. Podobna grupa ankietowanych – 82% – zapowiada działania wymierzone w ochronę infrastruktury sieciowej.

Mniejszym zainteresowaniem – choć nie podano szczegółowych wyników – cieszyć mają się rozwiązania mobilne, technologie pozwalające zwiększyć efektywność pracy, czy rozwiązania chmurowe. Co więcej, aż 41% badanych deklaruje, że ma obawy dotyczące bezpieczeństwa danych gromadzonych w chmurze. Autorzy badania wskazują jednak, że w firmach faktycznie korzystających z rozwiązań dostępnych w modelu cloud pewność bezpieczeństwa informacji jest stosunkowo wysokie i sięga 54%. W przypadku firm małej i średniej wielkości, które nie wykorzystują rozwiązań chmurowych odsetek ten wynosi tylko 31%.

„Dla małych i średnich firm, które decydują się na przeniesienie swoich zasobów do chmury, zwiększone bezpieczeństwo jest jedną z kluczowych korzyści. Wybór odpowiedniego dostawcy pozwala zapewnić nawet niewielkim firmom rozwiązania bezpieczeństwa dotychczas dostępne tylko dla największych korporacji. Rozwiązania, na które małe firmy w innych modelach nie mogłyby sobie pozwolić” – podkreśla Wojciech Życzyński, dyrektor odpowiedzialny za sektor MŚP w polskim oddziale Microsoft.

Analiza została przeprowadzona na zlecenie koncernu Microsoft przez firmę analityczną Ipsos MORI. Badanie ankietowe objęło niemal 6 tys. osób zatrudnionych w firmach zatrudniających do 250 pracowników. Ankietowani reprezentowali firmy z kilkunastu europejskich krajów, w tym również Polski.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *