AnalitykaRynek

Bonair zaoferuje nowe na polskim rynku rozwiązania analityczne

Przedstawiciele firmy Bonair poinformowali o zawarciu umowy partnerskiego z holenderskim dostawcą oprogramowania klasy Business Intelligence – firmą Pyramid Analytics.

Bonair zaoferuje nowe na polskim rynku rozwiązania analitycznePrzykład wizualizacji przygotowanej w oprogramowaniu Pyramid Analytics

Na mocy zawartej umowy firma Bonair zaoferuje polskim odbiorcom kompleksowe rozwiązanie klasy BI wspierające wielowymiarowe analizy danych i wyposażone w szeroką funkcjonalność z zakresu raportowania i wizualizacji informacji. Oprogramowanie Pyramid Analytics BI Office jest przeznaczone przede wszystkim dla średnich i dużych przedsiębiorstw, niezależnie od branży, w jakiej działają. Platforma Pyramid Analytics BI Office stanowić ma spójne i kompletne środowisko analityczno-raportowe wspierające współdzielenie tworzonych przez użytkowników raportów, pulpitów i kalkulacji w ramach całej organizacji i z zachowaniem kontroli dostępu do danych.

Charakterystyczne dla oprogramowania Pyramid Analytics ma być też wykorzystanie nakładek na miary z kostek OLAP do analiz What-If oraz bogate środowisko do budowy zaawansowanych elementów logiki biznesowej bez konieczności budowy kodu. Oprogramowanie Pyramid Analytics BI Office ma charakteryzować też ergonomiczny interfejs umożliwiający pracownikom działów biznesowych samodzielne tworzenie analiz i raportów. Ma to być jedna z cech kluczowych dla wykorzystania analityki w sektorze MSP „Dotychczas BI było domeną głównie wielkich organizacji, jednak obecnie obserwujemy coraz większe zainteresowanie tego typu narzędziami wśród firm sektora MŚP. Decyduje o tym rosnąca popularność tych rozwiązań oraz świadomość korzyści płynących z ich wykorzystania” – mówi Dariusz Dulęba, kierownik zespołu Business Intelligence w firmie Bonair.

Zdaniem przedstawicieli firmy Bonair współpraca z Pyramid Analytics to odpowiedź na coraz bardziej powszechne – także w sektorze MSP – potrzeby biznesowe wynikające z chęci wykorzystania dostępnych danych i łatwego prowadzenia wielowymiarowych analiz. „Rozwiązania Pyramid Analytics rozszerzają ofertę Bonair w zakresie aplikacji Business Intelligence jako odpowiedź na zapotrzebowanie na narzędzia o bardzo bogatej funkcjonalności i jednocześnie nowoczesne technologicznie, wspierające zarządzanie analizami i raportowaniem” – dodaje Dariusz Dulęba.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *