RynekPolecane tematy

Broadcom sprzedaje dział VMware End-User Computing, powstanie osobna firma

Wedle zapowiedzi własnością funduszu inwestycyjnego KKR staną się m.in. rozwiązania, takie jak VMware Horizon oraz VMware Workspace One. Jednocześnie, na bazie organizacji wydzielonej ze struktur VMware powstać ma odrębna spółka. Zapowiadane są też inwestycje w rozwój struktur sprzedaży i sieci partnerów. Wartość transakcji sięgnie 4 mld USD.

Broadcom sprzedaje dział VMware End-User Computing, powstanie osobna firma
Źródło: Broadcom

Wedle zapowiedzi dział VMware End-User Computing (EUC) stanie się samodzielną firmą wspieraną przez fundusz KKR. Oznacza to, że z oferty – od grudnia 2023 roku należącej do koncernu Broadcom – firmy VMware wydzielone zostaną rozwiązania związane m.in. z tworzeniem nowoczesnego, cyfrowego miejsca pracy.

I tak, rozwiązanie VMware Workspace One, wcześniej rozwijane pod marką AirWatch, zapewnia centralizację zarządzania urządzeniami końcowymi, kontroli dostępu, wykorzystywanymi przez użytkowników danymi i aplikacjami. Z kolei VMware Horizon stanowi platformę wirtualizacji urządzeń końcowych. Dotychczas oba te rozwiązania stanowiły część oferty VMware.

Zdaniem przedstawicieli firmy Broadcom transakcja pozwoli na wzmocnienie dotychczasowej pozycji rynkowej działu VMWare EUC. “KKR jest jednym z najbardziej aktywnych inwestorów koncentrujących się na budowaniu wiodących globalnych przedsiębiorstw technologicznych. Co najważniejsze, KKR wierzy w wyjątkową wartość, jaką nasza technologia zapewnia naszej dużej i lojalnej bazie klientów, i chętnie zainwestuje w naszą misję, aby stać się jeszcze bardziej innowacyjną i zorientowaną na klienta organizacją” – podkreśla Shankar Iyer, wieceprezes firmy Broadcom odpowiedzialny za obszar End-User Computing.

Do czasu zamknięcia transakcji dział VMware End-User Computing ma funkcjonować na dotychczasowych zasadach. Zapowiadane jest m.in. zapewnienie ciągłości obsługi klientów oraz partnerów. Kontynuowana ma być także dotychczasowa strategia rozwoju rozwiązań z oferty VMware End-User Computing. Zakłada ona m.in. dostarczanie rozwiązań wspierających użytkowników w efektywnym wykonywaniu ich obowiązków w sposób inteligentny, niezależny od urządzeń końcowych i bezpieczny.

Shankar Iyer zapewnia również o kontynuacji prac nad stworzeniem, zapowiedzianej podczas niedawnej konferencji VMware Explore, autonomicznej przestrzeni roboczej opartej na danych i inteligencji.

Plany zakładają, że warta 4 mld USD transakcji zostanie sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *