CyberbezpieczeństwoRynek

Capgemini otworzyło nowe centrum cyberbezpieczeństwa w Katowicach

Polskie Cyber Defense Center (CDC) to pierwszy tego typu obiekt Capgemini w Europie Wschodniej – ma on odgrywać kluczową rolę w ochronie infrastruktury krytycznej. Jak wskazują przedstawiciele firmy, katowickie centrum skorzysta z globalnego doświadczenia Capgemini w zakresie usług skoncentrowanych na ochronie danych i analizie zagrożeń, aby wspierać organizacje w zabezpieczaniu procesów transformacji cyfrowej i rozwiązań chmurowych, poprawie zasobów IT oraz bezpieczeństwie operacyjnym. 

Capgemini otworzyło nowe centrum cyberbezpieczeństwa w Katowicach

Katowickie CDC ma skoncentrować się na zabezpieczeniu systemów infrastruktury z wielu sektorów. Eksperci Capgemini zapewnić mają natomiast kompleksowe wsparcie projektów, od przejścia i migracji procesów cyberbezpieczeństwa, poprzez konfigurację systemów i przekazanie projektów, po bieżące wsparcie mające na celu ochronę danych, aktywów oraz tożsamości organizacji, wskazują przedstawiciele firmy.

Aby zmaksymalizować wydajność analityki, skrócić średni czas odzyskiwania danych (MTTR) i umożliwić ekonomiczne skalowanie, CDC jest zasilane przez najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, takie jak zabezpieczenia natywne dla chmury, a także sztuczna inteligencja, wbudowane uczenie maszynowe zapewniające pełną synchronizację i automatyzację procesów, czy zaawansowane możliwości wyszukiwania i analizy.

“W celu ochrony danych i zasobów klientów przed stale ewoluującymi zagrożeniami, wszystkie CDC Capgemini są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić organizacjom najlepsze komponenty i zasoby, niezbędne do zapobiegania, wykrywania i reagowania na incydenty związane z naruszaniem bezpieczeństwa” – mówi Geert van der Linden, Cybersecurity Business Lead w Capgemini.

I tak, nowe CDC w Katowicach łączy podstawowe funkcje związane z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa, opracowuje testy penetracyjne, zarządzanie podatnościami oraz analizę zagrożeń, aby docelowo wspierać organizacje na całym świecie, koncentrując się zwłaszcza na Europie.

“Uzupełnieniem codziennych działań i oferowanych rozwiązań są usługi kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa przeznaczone dla konkretnych branż, zgodne zarówno z lokalnymi przepisami, jak i wymaganiami technicznymi” – dodaje Beniamin Poznański, Head of Projects & Consulting, Capgemini Polska.

Dodajmy, że centrum w Polsce uzupełnia istniejącą sieć trzynastu CDC Capgemini. Podobnie jak w przypadku innych obiektów tego typu w globalnej sieci, katowickie centrum będzie współpracować z wieloma wyspecjalizowanymi partnerami w ramach globalnych umów zawartych z Capgemini.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *