CyberbezpieczeństwoRynek

Capgemini otworzyło nowe centrum cyberbezpieczeństwa w Katowicach

Polskie Cyber Defense Center (CDC) to pierwszy tego typu obiekt Capgemini w Europie Wschodniej – ma on odgrywać kluczową rolę w ochronie infrastruktury krytycznej. Jak wskazują przedstawiciele firmy, katowickie centrum skorzysta z globalnego doświadczenia Capgemini w zakresie usług skoncentrowanych na ochronie danych i analizie zagrożeń, aby wspierać organizacje w zabezpieczaniu procesów transformacji cyfrowej i rozwiązań chmurowych, poprawie zasobów IT oraz bezpieczeństwie operacyjnym. 

Capgemini otworzyło nowe centrum cyberbezpieczeństwa w Katowicach

Katowickie CDC ma skoncentrować się na zabezpieczeniu systemów infrastruktury z wielu sektorów. Eksperci Capgemini zapewnić mają natomiast kompleksowe wsparcie projektów, od przejścia i migracji procesów cyberbezpieczeństwa, poprzez konfigurację systemów i przekazanie projektów, po bieżące wsparcie mające na celu ochronę danych, aktywów oraz tożsamości organizacji, wskazują przedstawiciele firmy.

Aby zmaksymalizować wydajność analityki, skrócić średni czas odzyskiwania danych (MTTR) i umożliwić ekonomiczne skalowanie, CDC jest zasilane przez najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, takie jak zabezpieczenia natywne dla chmury, a także sztuczna inteligencja, wbudowane uczenie maszynowe zapewniające pełną synchronizację i automatyzację procesów, czy zaawansowane możliwości wyszukiwania i analizy.

“W celu ochrony danych i zasobów klientów przed stale ewoluującymi zagrożeniami, wszystkie CDC Capgemini są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić organizacjom najlepsze komponenty i zasoby, niezbędne do zapobiegania, wykrywania i reagowania na incydenty związane z naruszaniem bezpieczeństwa” – mówi Geert van der Linden, Cybersecurity Business Lead w Capgemini.

I tak, nowe CDC w Katowicach łączy podstawowe funkcje związane z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa, opracowuje testy penetracyjne, zarządzanie podatnościami oraz analizę zagrożeń, aby docelowo wspierać organizacje na całym świecie, koncentrując się zwłaszcza na Europie.

Przeczytaj również
Juniper Networks zbuduje nową infrastrukturę sieciową dla UPC Polska

“Uzupełnieniem codziennych działań i oferowanych rozwiązań są usługi kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa przeznaczone dla konkretnych branż, zgodne zarówno z lokalnymi przepisami, jak i wymaganiami technicznymi” – dodaje Beniamin Poznański, Head of Projects & Consulting, Capgemini Polska.

Dodajmy, że centrum w Polsce uzupełnia istniejącą sieć trzynastu CDC Capgemini. Podobnie jak w przypadku innych obiektów tego typu w globalnej sieci, katowickie centrum będzie współpracować z wieloma wyspecjalizowanymi partnerami w ramach globalnych umów zawartych z Capgemini.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *