PracaRynek

Capgemini rekrutuje pracowników do Software Solutions Center we Wrocławiu i Poznaniu

Nawet 25% zatrudnionych osób w centrach usług biznesowych we Wrocławiu i ponad 26,6% w Poznaniu stanowią specjaliści IT. Według raportu ABSL, w najbliższym roku w tych organizacjach powstanie kolejnych 500 nowych miejsc pracy. Z tej puli ponad 300 nowych pracowników planuje zatrudnić Capgemini, które posiada w tych dwóch miastach siedzibę Software Solutions Center.

Capgemini rekrutuje pracowników do Software Solutions Center we Wrocławiu i Poznaniu

Jak wskazują dane z portalu Pracuj.pl, w ubiegłym roku aktywność pracodawców była mniejsza niż przed rokiem. Jednak 14% ze wszystkich ponad 540 tys. ogłoszeń zamieszczonych w serwisie skierowana była do specjalistów branży IT.

„Dosłownie każdego dnia obserwujemy rozwój i ogromny potencjał IT, nic zatem dziwnego, że rynek nieustannie poszukuje specjalistów w tej dziedzinie. Branża IT jest jedną z dominujących w pozytywnym trendzie branż w obecnym kryzysie wywołanym pandemią. Zapotrzebowanie na rozwiązania IT stale rośnie, więc tak jak w 2020 roku zwiększyliśmy zatrudnienie w Software Solutions Center, tak też i w tym roku planujemy zwiększyć liczbę naszych pracowników o ponad 300 osób” – mówi Monika Cwynar-Kępa, HR Dyrektor Software Solutions Center.

Jak informują przedstawiciele Capgemini, wśród poszukiwanych specjalistów znajdują się programiści pracujący z technologiami cloudowymi, mikroserwisami, językami obiektowymi tj. Java, .NET, ale także specjaliści od aplikacji mobilnych, czy też testerzy oprogramowania. Na pracę mogą liczyć zwłaszcza osoby posiadające już doświadczenie w branży, ale nie bez szansy pozostają także i ci kandydaci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży IT. Warto również podkreślić, że wraz z rozwojem nowoczesnych usług biznesowych na znaczeniu zyskują także kompetencje miękkie. Wśród kandydatów poszukiwane będą osoby posługujących się językami angielskim lub niemieckim. „Jest to konieczne w projektach, które prowadzimy dla naszych klientów z USA, UK, czy też z Niemiec” – dodaje Monika Cwynar-Kępa.

Obecnie praca w Capgemini Software Solutions Center przebiega w modelu hybrydowym. Taki model pracy zapewnia dużą elastyczność, wskazują specjaliści firmy i podkreślają, że przez cały czas biura we Wrocławiu i w Poznaniu pozostawały otwarte, więc jeśli pracownicy preferują pracę bezpośrednio z siedziby organizacji, to nieustannie mają taką możliwość.

„Robimy wszystko, by mimo rozproszenia, zachować stały kontakt z pracownikami. Praca zdalna nie jest nam obca – jeszcze przed pandemią wiele narzędzi online, które dziś są nieodłącznymi atrybutami pracy, wykorzystywaliśmy we współpracy z zagranicznymi zespołami czy też z klientami. Wierzymy, że przyjęty przez nas model pracy hybrydowej jest zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa, komfortu pracy i utrzymania ducha i energii naszych zespołów” – podsumowuje Grzegorz Wołodko, dyrektor Software Solutions Center.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *