Rynek

CeBIT 2015: Software AG dla przemysłu nowej generacji

Jednym z tematów przewodnich tegorocznych targów jest tzw. czwarta rewolucja przemysłowa. Trend Industry 4.0 zakłada możliwość wykorzystania sieci wzajemnie skomunikowanych czujników na potrzeby bieżącej kontroli przebiegu procesów produkcyjnych – i to nawet na poziomie pojedynczych operacji realizowanych przez konkretne maszyny produkcyjne.

CeBIT 2015: Software AG dla przemysłu nowej generacji

Podczas targów CeBIT przedstawiciele koncernu Software AG ujawnili szczegóły – rozwijanej przede wszystkim z myślą o przedsiębiorstwach produkcyjnych – inicjatywy iPRODICT. Idea projektu zakłada, że gromadzone w oparciu o sieć czujników, uporządkowane kontekstowo dane dotyczące przebiegu procesów biznesowych będą przetwarzane w czasie rzeczywistym, a następnie wykorzystywane na potrzeby analizy predykcyjnej pozwalającej określić optymalny przebieg procesów. Budowane w ramach konsorcjum niemieckich organizacji naukowych, dostawców technologii i przedstawicieli sektora produkcyjnego rozwiązanie zakłada opracowanie, opartego na analizach Big Data, częściowo zautomatyzowanego podejścia do doskonalenia procesów produkcyjnych oraz modeli biznesowych.

Prototypowe rozwiązania pilotażowo wdraża jeden z niemieckich producentów stali. Zastosowane podejście ma pozwolić na dynamiczne dopasowywanie działań optymalizacyjnych w zakresie przebiegu procesów biznesowych do aktualnej w danym momencie sytuacji. Software AG w ramach konsorcjum iPRODICT pełni rolę eksperta branżowego.

Rozwiązania odpowiadające potrzebom biznesowym wpisującym się w ideę kolejnej rewolucji sektora przemysłowego podczas targów CeBIT 2015 prezentuje też m.in. firma T-Systems. Odpowiedzią na koncepcję Industry 4.0 jest też ogłoszone podczas tegorocznych targów porozumienie firm SAP i Huawei.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *