Branża ITRynek

Cisco wprowadza nowy model płatności za rozwiązania IT

Rozwiązanie płatnicze „Cisco Green Pay” ma umożliwiać wykorzystanie rozwiązań Cisco w ramach ekonomii obiegu zamkniętego. Nowe podejście do finansowania technologii Cisco ma też umożliwiać klientom realizację celów z obszaru zrównoważonego rozwoju. Nowa oferta jest już dostępna w Polsce.

Cisco wprowadza nowy model płatności za rozwiązania IT
Źródło: Cisco

W ramach oferty rozliczeń subskrypcyjnych „Cisco Green Pay” klienci zyskają m.in. 5% zniżki na sprzęt Cisco, przewidywalny plan płatności na pięć lat oraz darmowy zwrot produktów. Wedle zapewnień, po wygaśnięciu umowy pracownicy Cisco odbiorą urządzenia bez dodatkowych opłat, a klienci nie muszą się martwić o utylizację sprzętu. Wraz z końcem umowy klienci zyskają także możliwość jej przedłużenia na atrakcyjnych warunkach o kolejny rok. Co ważne, nowy model rozliczeń może obejmować także oprogramowanie oraz usługi Cisco. Nowy model płatności obejmuje także m.in. rozwiązania z rodziny Green Meraki i technologie Cisco IoT, rozwiązania dla inteligentnych budynków oraz produkty Cisco przeznaczone dla dostawców usług. „Odpowiedzialność społeczna, biznesowa i środowiskowa stanowi nie tylko element filozofii tworzenia produktów Cisco, ale jest priorytetem również dla naszych klientów” – podkreśla Wendy Mars, prezes Cisco na region Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. „Nowe narzędzie płatnicze, dla zrównoważonej technologii Cisco zapewnia firmom niezawodne i innowacyjne rozwiązania IT, przy których produkcji zużywanych jest mniej zasobów” – dodaje.

Nowa oferta jest obecnie dostępna w wybranych krajach Europy i Bliskiego Wschodu: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii.

Oferta „Cisco Green Pay” ma być m.in. odpowiedzią na rosnące obawy konsumentów związane z wpływem technologii na zrównoważony rozwój. Ma także stanowić wyraz zaangażowania Cisco w zapewnienie zwrotu 100% produktów i wsparcie celu osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 roku. Gospodarka zamkniętego obiegu, czyli system gospodarczy, w którym odpady z jednych procesów są wykorzystywane jako surowce dla innych, może pomóc w redukcji 45% ogólnoświatowej emisji gazów cieplarnianych, czego nie da się osiągnąć jedynie przez przejście na odnawialne źródła energii — uważają specjaliści Fundacji im. Ellen McArthur.

Analizy rynkowe potwierdzają, że ochrona środowiskowa staje się dziś krytyczna dla działów IT z organizacji regionu Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Jeden na czterech respondentów z 311 organizacji objętych – przeprowadzonym w marcu 2022 roku – badaniem firmy Canalys przyznał, że równowaga środowiskowa jest elementem ponad 30% zapytań o ofertę. „Cisco Green Pay wprowadza model płatności pozwalających realizować gospodarkę cyrkularną, który minimalizuje ilość odpadów, ułatwiając klientom budowanie zrównoważonej strategii wykorzystania IT oraz osiąganie celów ESG” – mówi Guido Kessler, Cisco Capital EMEA Sales Leader. „Dzięki rozwiązaniu do płatności, Cisco będzie w stanie odpowiedzieć na potrzeby klientów w zakresie większej przewidywalności i zrównoważonego rozwoju” – zapewnia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *