PracaProgramowanieRynek

Coders Lab pomoże brytyjskiej firmie rekrutacyjnej znaleźć programistów dla sektora gier online

Szkoła programowania Coders Lab nawiązała współpracę z londyńską firmą rekrutacyjną InPlay Recruit. Kooperacja ta ma ułatwić brytyjskim firmom budowę zespołów programistycznych z Polski oraz Europy Wschodniej. Wspólny projekt szkoleniowo-rekrutacyjny ma zapewnić stały dopływ wykwalifikowanych pracowników, którzy zasilą szeregi firm działających w branży gier online – poinformowali przedstawiciele Coders Lab.

Coders Lab pomoże brytyjskiej firmie rekrutacyjnej znaleźć programistów dla sektora gier online

Propozycja Coders Lab oraz InPlay Recruit ma być alternatywą dla długiego i żmudnego procesu rekrutacji junior-programistów, z którym musi mierzyć się wiele brytyjskich firm – ma im przynieść oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Dokładna analiza potrzeb rekrutacyjnych oraz skrojony na miarę proces szkoleniowy sprawi, że koszty rekrutacji pracownika będą o 40% niższe w stosunku do tych, które sektor gier online ponosi obecnie – zapewniają specjaliści polskiej szkoły IT.

“Chcemy pokazać firmom zatrudniającym juniorów, że nie muszą być zdane wyłącznie na siebie w poszukiwaniu młodych talentów. Nasza propozycja ma charakter kompleksowy – zbadamy potrzeby kadrowe, dopasujemy odpowiedni program szkoleniowy, a następnie zrekrutujemy kandydatów o odpowiednim profilu. Zadbamy też o ich merytoryczne przygotowanie do pracy. Klient dostanie zespół programistów podany na tacy” – mówi Marcin Tchórzewski, prezes i założyciel Coders Lab.

“To propozycja dla przedsiębiorstw, które chcą budować zrównoważone i efektywne kosztowo zespoły techniczne, wyróżniające się innowacyjnym podejściem do kształcenia i rozwoju pracowników” – dodaje Richard Jones, prezes InPlay Recruit.

Inplay Recruit jest firmą rekrutacyjną świadczącą usługi dla pracodawców i kandydatów w sektorze gier online. Z kolei działający na rynku od 2013 roku Coders Lab kieruje ofertę swoich kursów zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. W przeszłości polska szkoła IT kształciła kadry dla takich firm, jak m.in. Amazon, Amelco czy Havas. Coders Lab rozwija także międzynarodowy program franczyzowy, a polskie kursy programistyczne znajdują odbiorców w Rumunii, Indonezji, Austrii oraz Hiszpanii.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *