Rynek

Comparex i SoftwareONE połączą się w przyszłym roku

Szwajcarska firma SoftwareONE – specjalizująca się m.in. we doradzaniu organizacjom w zakresie wyboru oprogramowania i zarządzania licencjami – przejmie 100 proc. udziałów w oferującej zbliżone usługi firmie Comparex. Warunków transakcji na razie nie ujawniono, wiadomo jednak, że po fuzji SoftwareONE zarządzać będzie licencjami wartymi łącznie ok. 10 mld euro.

Umowa przewiduje, że SoftwareONE przejmie całościowy pakiet udziałów w firmie Comparex. Zostaną one odkupione od aktualnego całościowego właściciela firmy, czyli Raiffeisen Informatik GmbH – niemieckiego dostawcy usług IT. Głównymi udziałowcami rozbudowanej firmy wciąż pozostaną założyciele SoftwareONE. Po sfinalizowaniu transakcji SoftwareONE zatrudniać będzie ok. 5,5 tys. pracowników w 200 biurach i oddziałach na całym świecie. Wiadomo już, że na mocy zawartego porozumienia Thomas Reich, dotychczasowy dyrektor generalny oraz Marc Betgem, dyrektor sprzedaży w firmie Comparex dołączą do zarządu SoftwareONE.

Przedstawiciele SoftwareONE wyjaśniają, że od dawna planowali podobne przejęcie i uważnie rozglądali się za odpowiednim partnerem. „Jako prywatna organizacja, musimy uważnie analizować każde potencjalne przejęcie by upewnić się, że optymalnie wykorzystujemy kapitał. Wraz z naszym inwestorem – KKR – spędziliśmy mnóstwo czasy szukając idealnego partnera i jestem pewien, że jest nim właśnie firma Comparex” – mówi Daniel von Stockar, prezes SoftwareONE. Zdaniem przedstawicieli SoftwareONE firma Comparex dobrze uzupełni dotychczasową ofertę. Cenne ma być też ponad 30-letnie doświadczenie firmy, która zbudowała mocną pozycję w segmencie zaawansowanych usług IT, a także w obszarze doradztwa w zakresie wyboru oprogramowania dla biznesu oraz optymalnych warunków jego finansowania.

Kwaterą główną połączonych firm wciąż będzie biuro SoftwareONE w szwajcarskim Stand – ale dotychczasowa centrala firmy Comparex w Lipsku również zostanie utrzymana i ma odgrywać kluczową rolę w obsłudze dotychczasowych i nowych klientów SoftwareONE z całego świata. Transakcja ma zostać sfinaluzowana w pierwszej połowie przyszłego roku. Wcześniej musi jednak zyskać akceptację ze strony rynkowych regulatorów. Warunków finansowych nie ujawniono.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *