Rynek

Comparex i SoftwareONE połączą się w przyszłym roku

Szwajcarska firma SoftwareONE – specjalizująca się m.in. we doradzaniu organizacjom w zakresie wyboru oprogramowania i zarządzania licencjami – przejmie 100 proc. udziałów w oferującej zbliżone usługi firmie Comparex. Warunków transakcji na razie nie ujawniono, wiadomo jednak, że po fuzji SoftwareONE zarządzać będzie licencjami wartymi łącznie ok. 10 mld euro.

Comparex i SoftwareONE połączą się w przyszłym roku

Umowa przewiduje, że SoftwareONE przejmie całościowy pakiet udziałów w firmie Comparex. Zostaną one odkupione od aktualnego całościowego właściciela firmy, czyli Raiffeisen Informatik GmbH – niemieckiego dostawcy usług IT. Głównymi udziałowcami rozbudowanej firmy wciąż pozostaną założyciele SoftwareONE. Po sfinalizowaniu transakcji SoftwareONE zatrudniać będzie ok. 5,5 tys. pracowników w 200 biurach i oddziałach na całym świecie. Wiadomo już, że na mocy zawartego porozumienia Thomas Reich, dotychczasowy dyrektor generalny oraz Marc Betgem, dyrektor sprzedaży w firmie Comparex dołączą do zarządu SoftwareONE.

Przedstawiciele SoftwareONE wyjaśniają, że od dawna planowali podobne przejęcie i uważnie rozglądali się za odpowiednim partnerem. „Jako prywatna organizacja, musimy uważnie analizować każde potencjalne przejęcie by upewnić się, że optymalnie wykorzystujemy kapitał. Wraz z naszym inwestorem – KKR – spędziliśmy mnóstwo czasy szukając idealnego partnera i jestem pewien, że jest nim właśnie firma Comparex” – mówi Daniel von Stockar, prezes SoftwareONE. Zdaniem przedstawicieli SoftwareONE firma Comparex dobrze uzupełni dotychczasową ofertę. Cenne ma być też ponad 30-letnie doświadczenie firmy, która zbudowała mocną pozycję w segmencie zaawansowanych usług IT, a także w obszarze doradztwa w zakresie wyboru oprogramowania dla biznesu oraz optymalnych warunków jego finansowania.

Kwaterą główną połączonych firm wciąż będzie biuro SoftwareONE w szwajcarskim Stand – ale dotychczasowa centrala firmy Comparex w Lipsku również zostanie utrzymana i ma odgrywać kluczową rolę w obsłudze dotychczasowych i nowych klientów SoftwareONE z całego świata. Transakcja ma zostać sfinaluzowana w pierwszej połowie przyszłego roku. Wcześniej musi jednak zyskać akceptację ze strony rynkowych regulatorów. Warunków finansowych nie ujawniono.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *