CIO

Data Governance rozwiązaniem problemu braku zaufania do danych

Znaczenie wiarygodnych, pozbawionych błędów danych rośnie w szczególny sposób w miarę upowszechniania się dążeń do wykorzystania potencjału Big Data, a także skali wykorzystania analiz biznesowych – także na szczeblu operacyjnym.

Data Governance rozwiązaniem problemu braku zaufania do danych

 

Data Governance wprowadza jednolite metryki i standardy obsługi danych pozwalając tym samym na uporządkowanie zasobów informacyjnych oraz podniesienie jakości i kompletności zgromadzonych danych. Dzięki temu mechanizmy Data Governance mogą mieć ogromny wpływ na sposób działania całej organizacji. Pozwalają ograniczyć ryzyko podejmowania decyzji opartych na błędnych lub zupełnie nieaktualnych danych, co niesie za sobą zarówno usprawnienia operacyjne, jak i wymierne oszczędności kosztowe.

Ze względu na dużą dynamikę i skalę firmowych zasobów informacyjnych wdrożenie założeń Data Governance w praktyce okazuje się dużo trudniejsze niż tylko uruchomienie odpowiednich narzędzi informatycznych.

Dodatkowo, coraz częściej to bezpośrednio działy biznesowe stają przed koniecznością wprowadzenia rozwiązań pozwalających łatwo zarządzać i monitorować zmiany posiadanych zbiorów danych – nawet, jeśli wbrew dobrym praktykom są one gromadzone w ramach odrębnych silosów informacyjnych. Ze względu na dużą dynamikę i skalę firmowych zasobów informacyjnych wdrożenie założeń Data Governance w praktyce okazuje się dużo trudniejsze niż tylko uruchomienie odpowiednich narzędzi informatycznych. Jak przygotować się do wdrożenia? Na co zwrócić uwagę? Jakich korzyści oczekiwać?

Tematyce systemowej ochrony informacji biznesowych poświęcone będzie najbliższe, współorganizowane przez redakcję ITwiz webinarium. Zapraszamy do rejestracji na stronie: http://www.e-webinaria.pl/events/jak-chronic-dane-w-sposob-systemowy-czyli-data-governance/

Do udziału zapraszamy administratorów, specjalistów oraz menedżerów IT, a także przedstawicieli pionów biznesowych chcących pogłębić swoją wiedzę na temat kwestii zarządzania danymi. Prowadzona przez eksperta firmy IBM prezentacja może okazać się pomocna w rozwiązywaniu problemów wynikających z konieczności zapewnienia sprawnego dostępu, właściwego przetwarzania i użytkowania informacji biznesowych oraz ochrony danych w warunkach ograniczonych zasobów IT. Zapraszamy również na prowadzoną za pośrednictwem internetowego czatu sesję pytań i odpowiedzi.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *