BranżaRynek

DPS Software z 20 proc. wzrostem przychodów w 2017 roku

Firma DPS Software, oferująca usługi doradcze i rozwiązania informatyczne dla polskiego przemysłu, osiągnęła w 2017 roku 20-proc. wzrost przychodu do 30 mln zł. Wynik ten przewyższył prognozowany przychód o 5%.

DPS Software z 20 proc. wzrostem przychodów w 2017 roku
Kamieniem milowym dla DPS Polska była fuzja w 2017 roku z Ratio Systems i stworzenie DPS Systems, która oferuje klientom systemy ERP. To odpowiedź na rosnące ze strony klientów zapotrzebowanie na rozwiązania, od projektowania poprzez produkcję, finanse, logistykę, kadry, sprzedaż po analitykę biznesową. W 2018 r. DPS Software zamierza dalej poszerzać ofertę.

W 2017 roku firma odnotowała także 25 proc. wzrost sprzedaży sprzętu IT, w tym w zakresie stacji roboczych Workstation Business Specialist. DPS Software otrzymał też złoty statusu partnerski firmy Hewlett-Packard. Firma należy też do grona HP Hero. Pozwala to firmie na testowanie nowych rozwiązań. Za dynamicznym rozwojem idzie też wzrost zatrudnienia. Tylko w 2017 roku liczba pracowników zwiększyła się o 25%, a w ciągu 5 lat liczba podwoiła się. Firma ma w planach kolejne rekrutacje, więc niebawem zespół DPS Software będzie liczył 80 specjalistów.

Rok 2017 był wyjątkowy pod wieloma względami. Liczba dostarczonych rozwiązań inżynierskich CAD/CAM/CAE/PDM przekroczyła 1000 licencji, a portfolio firmy powiększyło się o 300 nowych klientów. Są to przedsiębiorstwa o różnych profilach, począwszy od biur konstrukcyjno-technologicznych, poprzez firmy usługowe aż do dużych przedsiębiorstw produkcyjnych. Podsumowania w innych obszarach działalności, czyli usługach programistycznych, szkoleniowych, wdrożeniowych oraz sprzedaży sprzętu IT, są dla DPS Software równie satysfakcjonujące” – komentują przedstawiciele firmy.

Przeczytaj również
Liczba ofert pracy w branży IT wzrosła o blisko 100%, rosną też zarobki w obszarach nieprogramistycznych

Tak dynamiczny rozwój zawdzięczamy naszym klientom, bo to dzięki ich zaufaniu możemy wciąż się rozwijać, oferując coraz szerszy zakres usług” – podkreśla Paweł Dziadosz, dyrektor generalny DPS Software. „Jesteśmy już obecni w 6 polskich miastach i z pewnością na tym nie poprzestaniemy. Chcemy być jeszcze bliżej klientów” – dodaje.

W 2017 roku powstały też dwa nowe centra szkoleniowe DPS Software w zakresie oprogramowania CAD, CAM, CAE i PDM w Gdańsku i w Rzeszowie. DPS Software kształci pracowników firm, ale także osoby prywatne, kadrę akademicką i studentów.W 2017 roku szkolenia odbyło niemal 2000 osób.  Nową inicjatywą jest „Kurs SOLIDWORKS z certyfikowanym egzaminem”. Pilotażowy projekt jest realizowany w województwie śląskim. Dofinasowane przez Europejski Fundusz Społeczny stwarza szansę na zdobycie międzynarodowych certyfikatów. Uczestnicy pokrywają jedynie ok. 10% wartości kursu.

DPS Software udostępnia także licencje uczelniom wyższym, start-up’om, ośrodkom badawczym i szkołom średnim. Liczba licencji dla tych ostatnich wzrosła aż o 300%. Uczelnie korzystają z 23 tys. licencji SOLIDWORKS EDUCATION, programu do projektowania 3D. Oprogramowanie to posiadają wszystkie ośrodki akademickie. Wśród edukacyjnych partnerów DPS Software znajduje się Politechnika Warszawska, największy campus dysponujący oprogramowaniem SOLIDWORKS. Wszystkim szkołom i uczelniom DPS Software oferuje bezpłatny program certyfikacji.

Jak pokazują wyniki DPS Software w I kwartale 2018 r., rosnący trend się utrzyma, a prognozowany 15 proc. wzrost przychodu na br. będzie nie tylko możliwy do osiągnięcia, ale także przewyższy te założenia.

Przeczytaj również
Raport PIE: Gospodarka cyfrowa na fali wznoszącej?
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.