BranżaRynek

DPS Software z 20 proc. wzrostem przychodów w 2017 roku

Firma DPS Software, oferująca usługi doradcze i rozwiązania informatyczne dla polskiego przemysłu, osiągnęła w 2017 roku 20-proc. wzrost przychodu do 30 mln zł. Wynik ten przewyższył prognozowany przychód o 5%.

DPS Software z 20 proc. wzrostem przychodów w 2017 roku
Kamieniem milowym dla DPS Polska była fuzja w 2017 roku z Ratio Systems i stworzenie DPS Systems, która oferuje klientom systemy ERP. To odpowiedź na rosnące ze strony klientów zapotrzebowanie na rozwiązania, od projektowania poprzez produkcję, finanse, logistykę, kadry, sprzedaż po analitykę biznesową. W 2018 r. DPS Software zamierza dalej poszerzać ofertę.

W 2017 roku firma odnotowała także 25 proc. wzrost sprzedaży sprzętu IT, w tym w zakresie stacji roboczych Workstation Business Specialist. DPS Software otrzymał też złoty statusu partnerski firmy Hewlett-Packard. Firma należy też do grona HP Hero. Pozwala to firmie na testowanie nowych rozwiązań. Za dynamicznym rozwojem idzie też wzrost zatrudnienia. Tylko w 2017 roku liczba pracowników zwiększyła się o 25%, a w ciągu 5 lat liczba podwoiła się. Firma ma w planach kolejne rekrutacje, więc niebawem zespół DPS Software będzie liczył 80 specjalistów.

Rok 2017 był wyjątkowy pod wieloma względami. Liczba dostarczonych rozwiązań inżynierskich CAD/CAM/CAE/PDM przekroczyła 1000 licencji, a portfolio firmy powiększyło się o 300 nowych klientów. Są to przedsiębiorstwa o różnych profilach, począwszy od biur konstrukcyjno-technologicznych, poprzez firmy usługowe aż do dużych przedsiębiorstw produkcyjnych. Podsumowania w innych obszarach działalności, czyli usługach programistycznych, szkoleniowych, wdrożeniowych oraz sprzedaży sprzętu IT, są dla DPS Software równie satysfakcjonujące” – komentują przedstawiciele firmy.

Przeczytaj również
Ostatnie nabory NCBR na dofinansowanie innowacyjnych projektów

Tak dynamiczny rozwój zawdzięczamy naszym klientom, bo to dzięki ich zaufaniu możemy wciąż się rozwijać, oferując coraz szerszy zakres usług” – podkreśla Paweł Dziadosz, dyrektor generalny DPS Software. „Jesteśmy już obecni w 6 polskich miastach i z pewnością na tym nie poprzestaniemy. Chcemy być jeszcze bliżej klientów” – dodaje.

W 2017 roku powstały też dwa nowe centra szkoleniowe DPS Software w zakresie oprogramowania CAD, CAM, CAE i PDM w Gdańsku i w Rzeszowie. DPS Software kształci pracowników firm, ale także osoby prywatne, kadrę akademicką i studentów.W 2017 roku szkolenia odbyło niemal 2000 osób.  Nową inicjatywą jest „Kurs SOLIDWORKS z certyfikowanym egzaminem”. Pilotażowy projekt jest realizowany w województwie śląskim. Dofinasowane przez Europejski Fundusz Społeczny stwarza szansę na zdobycie międzynarodowych certyfikatów. Uczestnicy pokrywają jedynie ok. 10% wartości kursu.

DPS Software udostępnia także licencje uczelniom wyższym, start-up’om, ośrodkom badawczym i szkołom średnim. Liczba licencji dla tych ostatnich wzrosła aż o 300%. Uczelnie korzystają z 23 tys. licencji SOLIDWORKS EDUCATION, programu do projektowania 3D. Oprogramowanie to posiadają wszystkie ośrodki akademickie. Wśród edukacyjnych partnerów DPS Software znajduje się Politechnika Warszawska, największy campus dysponujący oprogramowaniem SOLIDWORKS. Wszystkim szkołom i uczelniom DPS Software oferuje bezpłatny program certyfikacji.

Jak pokazują wyniki DPS Software w I kwartale 2018 r., rosnący trend się utrzyma, a prognozowany 15 proc. wzrost przychodu na br. będzie nie tylko możliwy do osiągnięcia, ale także przewyższy te założenia.

Przeczytaj również
Sygnity poprawia wyniki finansowe
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *