Branża ITRynek

Edumixer 2021 – V Forum Współpracy Edukacji i Biznesu już od 1 grudnia

Przed nami kolejna, piąta edycja Forum Współpracy Edukacji z Biznesem – EduMixer. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-3 grudnia w formule online pod hasłem: „Transformacja cyfrowa. Wyzwanie dla edukacji, rynku pracy i przedsiębiorców”. W Forum udział wezmą specjaliści, reprezentanci firm oraz uczelni i placówek edukacyjnych.

Edumixer 2021 – V Forum Współpracy Edukacji i Biznesu już od 1 grudnia

Konferencja organizowana jest przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) we współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym (PTI) w ramach Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

“Spotykamy się po to, aby dyskutować, jak powinniśmy działać, żeby dopasować wszystkie procedury związane z edukacją do potrzeb rynku, przedsiębiorców oraz obywateli, którzy coraz częściej korzystają z różnorodnych możliwości oferowanych przez technologie informatyczne” – mówi Wiesław Paluszyński, prezes PTI, Przewodniczący Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo. “Konferencja będzie miała dwie części, zgodne tematycznie z obiema Radami Sektorowymi. Co istotne, w wydarzenie angażują się zarówno ośrodki akademickie, biznesowe, jednostki kształcące formalnie i pozaformalnie, jak również Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, która rozdysponowuje środki na różnego rodzaju projekty. Dzięki dialogowi chcemy, aby te pieniądze były rozdzielone dobrze; żeby zlikwidować konferencje, które kończą się świadectwem udziału i przejść na sprawdzanie kwalifikacji, aby Polska Rama Kwalifikacji ożyła i były wpisane do niej kwalifikacje, które są rzeczywiste i poparte uzyskanym certyfikatem” – dodaje.

Wydarzenie skierowane jest do reprezentantów firm z sektorów IT oraz telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, a także przedstawicieli uczelni, szkół zawodowych i branżowych oraz reprezentantów edukacji nieformalnej, uczniów i studentów, studenckich biur karier, kół naukowych oraz innych ekspertów i praktyków rynkowych.

“Jak co roku, głównym celem naszego wydarzenia jest próba wypracowania jeszcze lepszego modelu współpracy środowiska naukowego z firmami z branży ICT, który korzystnie wpłynie na rozwój sektorów IT i TCB. Po raz pierwszy natomiast będziemy mogli podsumować wydarzenia z dwóch ostatnich lat, które zmieniły na stałe funkcjonowanie gospodarki – a co za tym idzie, również działanie edukacji oraz biznesu. Sektorowa Rada ds. Kompetencji Informatyka oraz Sektorowa Rada ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwa przygotowały pierwszą edycję raportu pt. „Potrzeby kompetencyjne w kontekście skutków pandemii koronawirusa”. Efektem prac są zbiorcze wyniki z badania dotyczącego działań antycovidowych w tych sektorach oraz wnioski i rekomendacje związane z ich przyszłym, prawidłowym funkcjonowaniem” – wskazuje Andrzej Dulka, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Główne zagadnienia Forum

Zadaniem konferencji Edumixer jest wypracowanie modelu współpracy, który będzie korzystnie wpływał na rozwój uczelni, zapewni odpowiedni poziom konkurencyjności przedsiębiorcom z Polski oraz pozwoli na zainicjowanie współpracy biznesu z instytucjami naukowo-dydaktycznymi w celu najlepszego dopasowania programów oraz praktyk do potrzeb współczesnego rynku pracy. Podczas trwania dwóch dni paneli i warsztatów, pojawią się między innymi takie zagadnienia jak:

  • raport z badania potrzeb kompetencyjnych Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo w kontekście skutków pandemii,
  • trendy, które będą kreować przyszłość,
  • projekt Gaia-X – wpływ na rozwój kompetencji chmurowych,
  • zawody przyszłości – czego się możemy spodziewać i jak kształcić przyszłe kadry,
  • ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa – wpływ na potrzeby kompetencyjne.

Szczegółowa agenda dostępna jest na stronie: Edumixer.

Wśród panelistów tegorocznej edycji Edumixera znaleźli się eksperci firm reprezentujący szeroko pojętą branżę teleinformatyczną, reprezentanci instytucji publicznych, takich jak Ministerstwo Edukacji i Nauki, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, czy Polskiej Agencji Przedsiębiorczości oraz przedstawiciele placówek edukacyjnych.

Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *