StartupyRynek

EIT InnoEnergy i Santander AM utworzą fundusz vc działający w zakresie technologii klimatycznych

Podczas The Business Booster w Lizbonie Santander Asset Management i EIT InnoEnergy ogłosiły porozumienie o współpracy w celu przyspieszenia transformacji energetycznej, rozwiązania problemu bezpieczeństwa energetycznego i rosnących cen energii w Europie poprzez skierowanie kapitału do najbardziej obiecujących start-upów działających w obszarze technologii klimatycznych z portfela EIT InnoEnergy.

EIT InnoEnergy i Santander AM utworzą fundusz vc działający w zakresie technologii klimatycznych

Nowy fundusz ma zapewnić prywatnym bankom i inwestorom instytucjonalnym środki do inwestowania w firmy na wczesnym etapie rozwoju, które pracują nad rozwiązaniami mającymi na celu uczynienie energii przystępną cenowo, dostępną i zrównoważoną. Spółki te pochodzić będą przede wszystkim z istniejącego portfela EIT InnoEnergy, który obejmuje tak różne sektory jak gospodarka obiegu zamkniętego, energia odnawialna, magazynowanie energii, efektywność energetyczna, transport i mobilność, inteligentne budynki, miasta i sieci oraz wodór.

Portfelem funduszu zarządzał będzie Santander AM. Banco Santander pełnił rolę inwestora, a EIT InnoEnergy współinwestował w nowe rundy start-upów i nadal świadczył na ich rzecz usługi mające na celu ograniczanie ryzyka biznesowego oraz przyspieszenie realizacji projektów, poinformowali przedstawiciele założycieli.

“Nowy fundusz uzupełni i wzmocni nasz istniejący ekosystem i ułatwi szybką alokację kapitału, aby przyspieszyć wprowadzanie na rynek przełomowych innowacji w dziedzinie technologii klimatycznych. Jest to sytuacja korzystna nie tylko dla naszych ponad 180 innowacyjnych firm, ale także dla funduszu. Posiadanie bezpośredniego dostępu do portfela InnoEnergy zapewnia funduszowi ciągły napływ interesujących projektów, który będzie kluczowy biorąc pod uwagę duży apetyt na tego typu aktywa” – podsumowała Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w EIT InnoEnergy.

Przeczytaj również
IFS przejmuje amerykańskiego dostawcę rozwiązań dla sektora utilities
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.