BranżaRynek

Eksperci z Meta, Microsoft, IBM, Nvidia i Niebezpiecznik na Infoshare 2023

Znamy ekspertów IT, którzy 24 i 25 maja wystąpią podczas konferencji Infoshare 2023. Wśród tematów najnowsze trendy w zakresie innowacji technologicznych, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, blockchain, architektura oprogramowania, UX/UI oraz zarządzanie zespołem.

Eksperci z Meta, Microsoft, IBM, Nvidia i Niebezpiecznik na Infoshare 2023

Sztuczna inteligencja to jeden z głównych tematów Infoshare 2023 – programistom dedykowanych będzie aż 6 scen. Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak wykorzystać Chat GPT w budowaniu aplikacji internetowych i jak szkolić modele Azure Cognitive Services przy użyciu głosu.

Tajniki propagacji wstecznej – mechanizmu stojącego za systemami AI omówi Krzysztof Kudryński z Nvidii. Z kolei Mathis Hammel, który pracował m.in. dla CodinGame, Google, Capgemini i HubSpot, opowie o tym, jak za $100 stworzył najbardziej efektywny wykrywacz deepfake’ów wygenerowanych przez AI. Uczestnicy dowiedzą się także co zrobić, aby sztuczna inteligencja była bardziej godna zaufania. Opowie o tym Serg Masís, autor bestselleru “Interpretable Machine Learning with Python”.

Prelegenci poruszą również temat sztucznej inteligencji w kontekście etyki. Dr Zachary Goldberg obali mit etyki jako przeszkody we wdrażaniu rozwiązań technologicznych i pokaże, jak wspierać innowacje. Phaedra Boinodiris, liderka praktyk w dziedzinie AI w IBM Trust, poruszy natomiast holistyczne rozwiązania, które firmy oraz praktycy powinni wdrożyć, żeby tworzyć odpowiedzialne AI.

Java Champions o tajnikach kodowania

Na scenach Infoshare zobaczymy również Java Championów. Adam Bień omówi m.in. przykłady użycia Javy on-premises i w chmurze publicznej, a Tomasz Nurkiewicz zdradzi jak zabezpieczyć się przed potencjalnie niebezpiecznymi miejscami w kodzie oraz jak budować systemy, które same potrafią się naprawiać.

Przeczytaj również
Godzina Kodowania Minecraft — nauka połączona z zabawą

Mohamed Taman wyjaśni z kolei, jak zaplanować i wymodelować interfejsy API oraz zrozumieć ograniczenia projektowe REST, a Gerrit Grunwald, Principal Engineer w Azul Systems przybliży nowy projekt OpenJDK o nazwie CRaC.

Co nowego we Front-end?

Na uczestników zainteresowanych tematyką Front-end czeka dedykowana scena. Wystąpi na niej m.in. Aashima Ahuja, UI Enterprise Engineer w Meta, która wyjaśni jak uaktualniać aplikacje do React 18 czy budować je przy pomocy komponentów serwera React. O językach deklaratywnych i możliwościach ich wykorzystania przy projektowaniu stron internetowych opowie autor licznych książek dotyczących projektowania i host podcastu Clearleft Jeremy Keith.

Dominika Zając pokaże natomiast mało znane, a bardzo użyteczne funkcje Chrome DevTools. Optymalizacji stron www przyjrzą się też m.in.  Ryan Townsend i  Harry Roberts, który współpracował m.in. z Google, BBC, General Electric, the Financial Times czy ONZ.

Cyberbezpieczeństwo: Wzrastające wyzwania w sieci

Jak co roku, na Infoshare nie zabraknie również wątków związanych z cyberbezpieczeństwem. Na scenie zagości Jakub Nawalaniec z Niebezpiecznika, który opowie o atakach socjotechnicznych red teaming. Z kolei Mariusz Dalewski, współzałożyciel społeczności SysOps/DevOps Polska na Facebooku, podpowie, z czego skorzystać, by jak najbardziej utrudnić potencjalnym hakerom dostęp do naszych danych. Zobaczymy też m.in. Macieja Zarskiego, który opowie czego dowiedział się o cyberbezpieczeństwie, zabezpieczając jedno z największych wydarzeń na świecie – Igrzyska Olimpijskie.

Branża IT – trendy i wyzwania

Tegoroczna edycja Infoshare będzie również przestrzenią do rozmów o przyszłości branży IT. Eksperci odpowiedzą m.in. na pytania o to czy AI zabierze pracę programistom, jak wykorzystać czat GPT do budowania odporności psychicznej oraz jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym wśród developerów. Swoją wiedzą na ten temat podzielą się Chris Heilmann, front-end developer, który pracował m.in. dla Yahoo i Mozilla oraz Reza Rahmana, Principal Program Manager w Microsoft i HR Advisor Ben Greeven.

Przeczytaj również
Innowacje a finanse: jak CFO może uwolnić potencjał biznesu?

Poza możliwością wysłuchania ponad 200 prelekcji nt. przyszłości technologii, obecni na konferencji przedstawiciele branży IT będą mieli szansę nawiązać biznesowe kontakty z przedstawicielami największych firm i korporacji. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli m.in. PKO BP, Mercedes oraz ING Hubs Poland, Capgemini, Nordea, Bosch, Lufthansa Systems, ThyssenKrupp, Hapag-Lloyd, a także JobBoardy IT, w tym najwięksi: NoFluffJobs, JustJoinIT, the:protocol.

Szczegółowa agenda Infoshare 2023 znajduje się na stronie organizatora.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *