BranżaRynek

Eksperci z Meta, Microsoft, IBM, Nvidia i Niebezpiecznik na Infoshare 2023

Znamy ekspertów IT, którzy 24 i 25 maja wystąpią podczas konferencji Infoshare 2023. Wśród tematów najnowsze trendy w zakresie innowacji technologicznych, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, blockchain, architektura oprogramowania, UX/UI oraz zarządzanie zespołem.

Eksperci z Meta, Microsoft, IBM, Nvidia i Niebezpiecznik na Infoshare 2023

Sztuczna inteligencja to jeden z głównych tematów Infoshare 2023 – programistom dedykowanych będzie aż 6 scen. Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak wykorzystać Chat GPT w budowaniu aplikacji internetowych i jak szkolić modele Azure Cognitive Services przy użyciu głosu.

Tajniki propagacji wstecznej – mechanizmu stojącego za systemami AI omówi Krzysztof Kudryński z Nvidii. Z kolei Mathis Hammel, który pracował m.in. dla CodinGame, Google, Capgemini i HubSpot, opowie o tym, jak za $100 stworzył najbardziej efektywny wykrywacz deepfake’ów wygenerowanych przez AI. Uczestnicy dowiedzą się także co zrobić, aby sztuczna inteligencja była bardziej godna zaufania. Opowie o tym Serg Masís, autor bestselleru “Interpretable Machine Learning with Python”.

Prelegenci poruszą również temat sztucznej inteligencji w kontekście etyki. Dr Zachary Goldberg obali mit etyki jako przeszkody we wdrażaniu rozwiązań technologicznych i pokaże, jak wspierać innowacje. Phaedra Boinodiris, liderka praktyk w dziedzinie AI w IBM Trust, poruszy natomiast holistyczne rozwiązania, które firmy oraz praktycy powinni wdrożyć, żeby tworzyć odpowiedzialne AI.

Java Champions o tajnikach kodowania

Na scenach Infoshare zobaczymy również Java Championów. Adam Bień omówi m.in. przykłady użycia Javy on-premises i w chmurze publicznej, a Tomasz Nurkiewicz zdradzi jak zabezpieczyć się przed potencjalnie niebezpiecznymi miejscami w kodzie oraz jak budować systemy, które same potrafią się naprawiać.

Przeczytaj również
Beyond.pl zaoferuje usługi chmurowe oparte na platformie HPE GreenLake

Mohamed Taman wyjaśni z kolei, jak zaplanować i wymodelować interfejsy API oraz zrozumieć ograniczenia projektowe REST, a Gerrit Grunwald, Principal Engineer w Azul Systems przybliży nowy projekt OpenJDK o nazwie CRaC.

Co nowego we Front-end?

Na uczestników zainteresowanych tematyką Front-end czeka dedykowana scena. Wystąpi na niej m.in. Aashima Ahuja, UI Enterprise Engineer w Meta, która wyjaśni jak uaktualniać aplikacje do React 18 czy budować je przy pomocy komponentów serwera React. O językach deklaratywnych i możliwościach ich wykorzystania przy projektowaniu stron internetowych opowie autor licznych książek dotyczących projektowania i host podcastu Clearleft Jeremy Keith.

Dominika Zając pokaże natomiast mało znane, a bardzo użyteczne funkcje Chrome DevTools. Optymalizacji stron www przyjrzą się też m.in.  Ryan Townsend i  Harry Roberts, który współpracował m.in. z Google, BBC, General Electric, the Financial Times czy ONZ.

Cyberbezpieczeństwo: Wzrastające wyzwania w sieci

Jak co roku, na Infoshare nie zabraknie również wątków związanych z cyberbezpieczeństwem. Na scenie zagości Jakub Nawalaniec z Niebezpiecznika, który opowie o atakach socjotechnicznych red teaming. Z kolei Mariusz Dalewski, współzałożyciel społeczności SysOps/DevOps Polska na Facebooku, podpowie, z czego skorzystać, by jak najbardziej utrudnić potencjalnym hakerom dostęp do naszych danych. Zobaczymy też m.in. Macieja Zarskiego, który opowie czego dowiedział się o cyberbezpieczeństwie, zabezpieczając jedno z największych wydarzeń na świecie – Igrzyska Olimpijskie.

Branża IT – trendy i wyzwania

Tegoroczna edycja Infoshare będzie również przestrzenią do rozmów o przyszłości branży IT. Eksperci odpowiedzą m.in. na pytania o to czy AI zabierze pracę programistom, jak wykorzystać czat GPT do budowania odporności psychicznej oraz jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym wśród developerów. Swoją wiedzą na ten temat podzielą się Chris Heilmann, front-end developer, który pracował m.in. dla Yahoo i Mozilla oraz Reza Rahmana, Principal Program Manager w Microsoft i HR Advisor Ben Greeven.

Przeczytaj również
Do sieci wyciekły dane ponad miliona użytkowników platformy społecznościowej Clubhouse

Poza możliwością wysłuchania ponad 200 prelekcji nt. przyszłości technologii, obecni na konferencji przedstawiciele branży IT będą mieli szansę nawiązać biznesowe kontakty z przedstawicielami największych firm i korporacji. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli m.in. PKO BP, Mercedes oraz ING Hubs Poland, Capgemini, Nordea, Bosch, Lufthansa Systems, ThyssenKrupp, Hapag-Lloyd, a także JobBoardy IT, w tym najwięksi: NoFluffJobs, JustJoinIT, the:protocol.

Szczegółowa agenda Infoshare 2023 znajduje się na stronie organizatora.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *