Praca

HARMAN otwiera nowe biuro w Polsce

HARMAN to międzynarodowa firma działająca w obszarze motoryzacji oraz będąca w całości własnością Samsung Electronics. Firma otworzyła nową siedzibę w Łodzi. Jej zmiana związana jest z szybkim rozwojem polskiego oddziału oraz wzrostem popytu na innowacyjne rozwiązania software’owe tworzone przez polskich inżynierów.

HARMAN otwiera nowe biuro w Polsce

Nowe biuro HARMAN oferuje otwartą przestrzeń sprzyjającą budowaniu dobrego środowiska pracy dla obecnych i przyszłych pracowników firmy. Innowacyjne elementy wystroju pobudzają do współpracy pomiędzy zespołami, które tworzy łącznie ponad 350 inżynierów. Biorą oni udział w rozwoju zaawansowanych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, takich jak platforma dźwiękowa dla samochodów, kompleksowa chmura HARMAN Ignite, system zarządzania oprogramowaniem HARMAN OTA, systemy nawigacji czy też system samochodowej info-rozrywki, który zadebiutował wiosną 2018 roku w nowym modelu A‑Klasy Mercedesa.

Firma podpisała również porozumienia o współpracy z dwoma ośrodkami akademickimi – Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziałem Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Ideą stojącą za tą inicjatywą jest chęć wspierania i rozwoju polskich talentów IT.

W ramach porozumienia HARMAN razem z partnerskimi uczelniami poprowadzi wspólne badania, wesprze akademickie prace badawcze oraz edukację w dziedzinie programowania inżynieryjnego dla systemów wbudowanych. Firma będzie również zatrudniać studentów tych ośrodków, zarówno jako stażystów jak i stałych pracowników, a także rozwijać talenty inżynieryjne w całym kraju.

Jako że HARMAN nieustannie rozwija kulturę innowacji i kluczowe sektory wzrostu, jesteśmy dumni poszerzając zasięg naszych operacji w tak dobrze prosperującym na rynku inżynieryjnym miejscu, jakim jest Polska” – mówi Sanjay Dhawan, prezydent Departamentu Usług HARMAN oraz dyrektor techniczny HARMAN International. ”HARMAN w Polsce rozwija się wyjątkowo dynamicznie. W ciągu dwóch lat liczba pracowników wzrosła tutaj trzykrotnie. Mamy nadzieję, że nowe środowisko pracy, wraz z partnerstwami, jakie nawiązujemy z polskimi uczelniami, będzie wspierać kolejne innowacyjne strategie” – dodaje.

Rekrutacja do nowych projektów trwa. Firma poszukuje talentów inżynieryjnych z Europy Środkowo-Wschodniej. Pozyskane osoby dołączą do polskiego zespołu Harman w Łodzi. HARMAN to lider nowoczesnych rozwiązań dla rynku samochodowego. Firma opatentowała ponad 7 000 pomysłów i została wyróżniona ok. 60 nagrodami za projekty systemów audio.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *