Rynek

F-Secure planuje przejęcia w Europie

Fiński producent rozwiązań bezpieczeństwa zamierza wzmocnić swoją pozycję m.in. na rynku rozwiązań dla sektora korporacyjnego, administracji publicznej i służb mundurowych. Realizacja tej strategii ma w dużej mierze opierać się na przejęciach.

F-Secure planuje przejęcia w Europie

Obecnie źródłem zdecydowanej większości obrotów firmy F-Secure są rozwiązania antywirusowe dla konsumentów i małych firm. W ubiegłym roku firma zanotowała przychody na poziomie niecałych 150 mln euro. Teraz jednak zapowiadana jest większa dywersyfikacja oferty.

Z informacji agencji Reuters wynika, że F-Secure zamierza wzmacniać własną pozycję m.in. jako dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT dla biznesu, a także sektora obronności oraz służb mundurowych. Pomóc ma w tym obecna baza klientów – także z europejskiego sektora publicznego, a także planowanie przejęcia. Zdaniem przedstawicieli F-Secure szczególnie dużym potencjałem charakteryzuje się obecnie sektor korporacyjny w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zapowiadane przejęcia mają również umożliwić rozszerzenie funkcjonalności narzędzi F-Secure.

Według cytowanych przez agencję Reuters ekspertów głównym wyzwaniem dla dostawców rozwiązań bezpieczeństwa IT jest obecnie potrzeba szybkiego wprowadzania innowacyjnych mechanizmów ochronnych, które odpowiadałyby na pojawiające się zagrożenia. Ruggero Contu, analityk firmy Gartner uważa, że fiński producent zdecyduje się najbardziej prawdopodobne jest, że fiński zdecyduje się na przejęcie innej firmy wyspecjalizowanej w zaawansowanych metodach ochrony lub usługach związanych z analizą zagrożeń. Z analiz firmy Gartner wynika natomiast, że rynek rozwiązań bezpieczeństwa dla sektorów korporacyjnego i publicznego będzie rozwijać się w średnim tempie 8 proc. rocznie. Dziś wartość globalnego rynku takich rozwiązań jest wyceniana na ok. 18 mld USD.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *