Sztuczna inteligencjaRynek

Firma DSR z nagrodami w dziedzinie zastosowania AI w produkcji

Koniec 2023 roku okazał się obfitującym w nagrody dla rozwiązań informatycznych wrocławskiej spółki DSR 4FACTORY. Aż dwa nowe projekty AI 4FACTORY zostały nagrodzone przez dwie niezależne grupy ekspertów. 

Firma DSR z nagrodami w dziedzinie zastosowania AI w produkcji

Pierwsze wyróżnienie przyznała kapituła Forum Inteligentnego Rozwoju. W dniach 19-20 października 2023 roku w Uniejowie odbył się kongres projektów przyszłości, podczas którego DSR została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023, w kategorii „Innowacyjne technologie przyszłości”. Wyróżniono projekt “DPS-EA (Dynamic Production Scheduling based on Evolutionary Algorithm) – innowacyjne narzędzie planowania, harmonogramowania i optymalizacji pracy dynamicznych środowisk produkcyjnych, służące do rozwiązywania dynamicznych jednokryterialnych problemów NP- trudnych z wykorzystaniem nowoczesnych technik dekompozycji struktury problemu”. Nagrodę przyznano również za pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników przedsięwzięć wśród całego społeczeństwa.

Drugą nagrodę wręczono podczas XXII edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, która odbyła się 30 listopada 2023 roku w Warszawie. Konkurs Produkt Innowacyjny dla Logistyki Transportu i Produkcji skierowany był do firm, które tworzą innowacyjne rozwiązania, wspierające biznes w optymalizacji kosztów i zwiększaniu wydajności. Tym razem DSR przyznano nagrodę główną w kategorii Produkt Innowacyjny 2023, za rozwiązanie “PMSA – Production Management Smart Advisor – czyli innowacyjne narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję AI 4FACTORY do generowania rekomendacji sterowania procesem technologicznym w celu optymalizacji wskaźnika OEE”.

“To dla nas niezwykłe wyróżnienia, jestem zachwycony, że praca zespołu DSR została doceniona przez ekspertów. Te nagrody będą dla całego zespołu AI 4FACTORY, ale również osobiście dla mnie, dodatkową motywacją do dalszego rozwoju i doskonalenia naszej pracy. Czujemy się zobowiązani do kontynuowania wysiłków w dziedzinie budowy i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w obszarze produkcji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji AI 4FACTORY oraz do przyczyniania się do postępu w tej dziedzinie na polskim rynku” – podsumował Sławomir Lasota, Senior Innovation & Project Manager w DSR S.A., który odbierał obie nagrody.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *