Rynek

Google ogłosiło nowe funkcjonalności w Google Workspace oraz narzędzia dla deweloperów

Jak informują przedstawiciele koncernu, programiści i firmy mogą teraz wypróbować nowe interfejsy API oraz produkty i usługi umożliwiające bezpieczne oraz skalowalne tworzenie rozwiązań przy użyciu modeli sztucznej inteligencji za pośrednictwem Google Cloud i nowego środowiska prototypowania o nazwie MakerSuite. Z kolei Google Workspace wzbogaci się o nowe funkcje ułatwiające korzystanie z osiągnięć generatywnej sztucznej inteligencji do tworzenia, komunikacji i współpracy. 

Google ogłosiło nowe funkcjonalności w Google Workspace oraz narzędzia dla deweloperów

Nowości zaprezentowane przez Google to:

  • Wprowadzenie PaLM API – łatwy i prosty sposób wykorzystywania najlepszych modeli językowych Google, przeznaczony dla deweloperów, którzy chcą eksperymentować z wykorzystaniem AI.
  • Narzędzie MakerSuite – przeznaczone do korzystania z API, które pomaga szybko zamieniać pomysły na prototypy.
  • Lista rozwiązań AI w Google Cloud wzbogaci się o nowe zastosowania generatywnej AI, dzięki czemu deweloperzy i organizacje uzyskają możliwość tworzenia rozwiązań w zakresie prywatności i bezpieczeństwa na poziomie korporacyjnym.
  • Obsługa generatywnej sztucznej inteligencji w Vertex AI – obecnie do wykorzystania będą modele bazowe – najpierw te służące do generowania tekstu i grafiki – a z czasem dołączą do nich modele audio i wideo, wskazali specjaliści Google. Klienci Google Cloud będą mogli poznać działanie modeli, pisać i zmieniać prompty oraz doszlifowywać je na podstawie własnych danych. Umożliwi to także wdrażanie aplikacji korzystających z tych nowych, zaawansowanych rozwiązań.
  • Kreator aplikacji (App Builder) wykorzystujących generatywną AI – umożliwia tworzenie własnych czatów i aplikacji asystujących. Łączy on przepływy konwersacji z nowatorskim podejściem do wyszukiwania informacji i nowymi modelami bazowymi. Dzięki niemu w ciągu kilku godzin lub nawet minut można skompilować aplikację używającą generatywnej AI, zapewniają przedstawiciele koncernu.
  • Nowe programy współpracy w zakresie AI – koncern rozbudowuje ekosystem AI i specjalistyczne programy dla partnerów technologicznych, dostawców oprogramowania w zakresie AI i startupów.
  • Gmail i Dokumenty Google – po wprowadzeniu tematu, o którym chcemy pisać, sztuczna inteligencja poda propozycję gotowego tekstu. W ciągu najbliższych tygodni testerzy będą mogli zobaczyć, jak to działa.
Przeczytaj również
Jabra PanaCast 50 - urządzenie do wideokonferencji wykorzystujące innowacyjne technologie firmy Intel

“Jesteśmy bardzo podekscytowani potencjałem generatywnej sztucznej inteligencji i możliwościami, które ona otworzy – od pomagania ludziom w kreatywnym wyrażaniu siebie, przez pomoc programistom w tworzeniu zupełnie nowych typów aplikacji, po zmianę sposobu, w jaki firmy i instytucje angażują swoich klientów i odbiorców” – skomentował Thomas Kurian, CEO, Google Cloud.

Więcej informacji dotyczących nowych narzędzi i funkcjonalności znaleźć można na stronie internetowej koncernu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *