Rynek

HP rezygnuje z rozmów o przejęciu EMC?

Według nieoficjalnych informacji przedstawiciele koncernu Hewlett-Packard zdecydowali się zerwać trwające rzekomo od kilku miesięcy negocjacje wobec braku porozumienia co do zakresu oraz ceny ewentualnego przejęcia. Wcześniej mówiło się, że w rozmowy o zakupie części majątku EMC miały angażować się też firmy Oracle, Cisco i Dell.

HP rezygnuje z rozmów o przejęciu EMC?

Z ujawnionych miesiąc temu informacji Wall Street Journal wynika, że na wydzielenie i odsprzedaż części obecnych struktur EMC nalegali przedstawiciele funduszu inwestycyjnego Elliot Management. Nieoficjalnie mówi się, że tematem rozmów mogła być odsprzedaż należącej do EMC firmy VMware. Przedstawiciele kierownictwa EMC zdementowali jednak te pogłoski. Warto dodać, że w ubiegłym miesiącu stanowczo dementowano także informacje dotyczące samych rozmów z firmami potencjalnie zainteresowanymi zakupem całości lub części majątku EMC. Tymczasem agencja Reuters informuje, że próby wzmowienia rozmów między kierownictwem HP oraz EMC podejmowano nie dalej jak w ubiegłym tygodniu.

Cathie Lesjak, dyrektor finansowa HP podczas niedawnego spotkania z analitykami giełdowymi przyznała też, że prowadzone są rozmowy dotyczące ewentualnego zakupu innej firmy. Mają one być powodem zawieszenia prowadzonego wcześniej skupu akcji własnych. Nie wiadomo również jaki zakres przejęcia rozważano. Gdyby HP kupiło EMC w całości, to w wyniku takiej transakcji powstałby koncern o kapitalizacji przekraczającej 115 mld USD.

Tymczasem koncern HP sam szykuje się do podziału organizacji. W ciągu roku na bazie obecnych struktur HP powstać mają dwie firmy: wyspecjalizowana w rozwiązaniach infrastrukturalnych, oprogramowaniu oraz usługach biznesowych spółka Hewlett-Packard Enterprises oraz działająca na rynku komputerów osobistych i urządzeń wydruku – HP Inc. Dzielą się też firmy Symantec oraz eBay.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *