Rynek

Huawei od 10 lat na polskim rynku

W tym czasie Huawei Polska rozwinęła się z kilkuosobowego zespołu w firmę zatrudniającą ponad 500 pracowników i stanowiącą centralę na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii.

 

Huawei od 10 lat na polskim rynku
Owen Ou, dyrektor generalny Huawei Polska

W ciągu ostatnich 10 lat Huawei Polska zwiększał udział w sektorze urządzeń konsumenckich, przede wszystkim smartfonów. Jednym z nich jest Ascend Mate7,posiadający 6-calowy ekran, 8-rdzeniowy procesor oraz czytnik linii papilarnych 3D. Firma realizuje również szereg projektów dla sektora publicznego. Jej rozwiązania zostały wykorzystane m.in. przy budowie sieci eLTE dla mieszkańców Radomia. Przeprowadzony projekt był największym w Polsce wdrożeniem tej technologii zrealizowanym na rzecz władz samorządowych.

Ostatnia dekada to dla nas ciągły rozwój. Sukces ten nie byłby możliwy bez zaufania naszych klientów i współpracy z partnerami. Huawei współpracuje m.in. z największymi operatorami telekomunikacyjnymi obecnymi na polskim rynku. Nasze smartfony i tablety zyskują coraz większe zaufanie i uznanie w oczach zarówno specjalistów, jak i konsumentów i z roku na rok są coraz chętniej kupowane” – powiedział Owen Ou, dyrektor generalny Huawei Polska.

https://www.youtube.com/watch?v=Z0McjFLADFQ

Huawei Polska jest także zaangażowane w rozwój społeczeństwa informacyjnego i walkę z wykluczeniem cyfrowym. Jest m.in. członkiem Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych – platformy współpracy administracji publicznej, organizacji pozarządowych i firm działających na rzecz popularyzowania i podnoszenia umiejętności Polaków w zakresie korzystania z najnowszych technologii. Firma realizuje również szereg działań wspierających uczelnie techniczne i studentów. Kluczowym projektem w tym obszarze jest program Huawei „Telecom Seeds for the Future”, którego celem jest dostarczenie praktycznej wiedzy nt. rozwiązań ICT najzdolniejszym młodym inżynierom.

W trakcie Gali Jubileuszowej na ręce Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, który był gościem honorowym wieczoru, została złożona deklaracja zarządu Huawei Polska dotycząca dalszego wspierania najzdolniejszych polskich studentów i poszerzania ich wiedzy z zakresu ICT w ramach programu.

Huawei od 10 lat na polskim rynku
Owen Ou, dyrektor generalny Huawei Polska i Andrzej Halicki, Minister Administracji i Cyfryzacji

Huawei jest producentem urządzeń mobilnych, komponentów funkcjonalnych sieci korporacyjnych, systemów cloud computing i centrów danych. Zatrudnia ponad 150 tys. pracowników na całym świecie. W Polsce HUAWEI działa od 2004 r. Od 2008 roku warszawski oddział jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. Huawei Polska rozpoczął od współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie sieci transmisyjnych i urządzeń dostępowych (modemy, routery). Od 2011 roku na krajowym rynku dostępne są również telefony, smartfony i tablety Huawei, a ostatnio także sprzęt sieciowy, serwery i systemy pamięci masowych.

Jednym z partnerów, który był na Gali 10-lecia było S4E. Paweł Piętka, prezes zarządu S4E wręczył Owenowi Ou szablę szlachecką. Zapewne z życzeniami zawojowania polskiego rynku…

Huawei od 10 lat na polskim rynku
Paweł Piętka, prezes zarządu S4E i Owen Ou, dyrektor generalny Huawei Polska
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *