AplikacjeRynekPolecane tematy

InsERT modernizuje Subiekta i pozostałe rozwiązania dla MSP

Nexo to nazwa nowej linii produktowej wrocławskiego producenta. W jej skład wejdą gruntownie zmodernizowane wersje najpopularniejszych, skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw, systemów firmy InsERT. Nowa generacja Subiekta, Rewizora i Rachmistrza opiera się na zupełnie nowej architekturze.

InsERT modernizuje Subiekta i pozostałe rozwiązania dla MSP

Napisane w całości od nowa, oparte na nowej architekturze i wyposażone w otwarte interfejsy API aplikacje rodziny nexo bazują na 10-letnich doświadczeniach zdobytych przy pracach nad rozwojem oprogramowania linii GT. Oprogramowanie charakteryzować ma m.in. nowoczesny i w pełni konfigurowalny interfejs obsługi, duża elastyczność architektury, a także nowe narzędzia ułatwiające pracę, w tym wbudowane mechanizmy wyszukiwania danych oraz funkcje kontroli i weryfikacji informacji wprowadzanych przez użytkowników. Oprogramowanie InsERT nexo opiera się na technologii .Net i wykorzystuje środowisko bazodanowe Microsoft SQL Server.

Oprogramowanie InsERT nexo nowoczesny i w pełni konfigurowalny interfejs obsługi, duża elastyczność architektury, a także nowe narzędzia ułatwiające pracę.

Trzon nowej oferty stanowią obecnie zmodernizowane – i wzajemnie zintegrowane – wersje systemów Subiekt, Rewizor i Rachmistrz. Wspomniane aplikacje wspierają odpowiednio obszary: sprzedaży, pełnej księgowości oraz księgowości uproszczonej. “Nexo to największy projekt w 22-letniej historii InsERTu. Całą linię systemów GT wymieniamy na rozwiązania napisane zupełnie od podstaw. Tworząc InsERT nexo, wykorzystaliśmy nasze wieloletnie doświadczenia: miliony kontaktów z klientami, testów, konsultacji z partnerami. W efekcie powstało narzędzie mocno wsłuchane w potrzeby przedsiębiorców, także tych, którzy jeszcze nie wykorzystywali aplikacji biznesowych” – podkreśla Jarosław Szawlis, prezes firmy InsERT. Jego zdaniem prace nad nową generacją systemów GT rozpoczęto w 2008 roku. “Uznaliśmy, że po 10 latach poprzednia generacja oprogramowania wyczerpała swój potencjał wzrostu, co jednak nie znaczy, że GT natychmiastowo zniknie z rynku. Jesteśmy świadomi jak wiele firm dopisało do systemów GT swoje własne rozwiązania i jak potężny ekosystem istnieje wokół tych aplikacji. Mamy jednak świadomość, że firmy otwierają coraz młodsi ludzie przyzwyczajeni do zupełnie innego sposobu obsługi oprogramowania” – dodaje Bożena Szawlis, wiceprezes firmy InsERT.

Przeczytaj również
Sektor publiczny inwestuje w rozwiązania cyfrowe

Nexo to największy projekt w 22-letniej historii InsERTu” – mówi Jarosław Szawlis, prezes firmy InsERT.

Nacisk położono m.in. na poszerzenie funkcjonalności poszczególnych aplikacji oraz ich optymalne i ergonomiczne rozmieszczenie w ramach nowego interfejsu. “Od zmian interfejsu nawet ważniejsze jest to, co zmieniło się pod spodem. Architektura nexo jest znacznie bardziej otwarta od technologii stojących za nexo. Oznacza to jednak, że obie linie rozwiązań nie są ze sobą kompatybilne” – podkreśla Jarosław Szawlis. Systemy InsERT nexo mogą być jednak integrowane z programem kadrowo-płacowym Gratyfikant GT oraz rozwiązaniem wspierającym sprzedaż za pośrednictwem serwisów aukcyjnych. Aplikacje są też wyposażone w mechanizmy pozwalające na łatwą wymianę danych online. Za ich pośrednictwem możliwe jest m.in. zautomatyzowanie procesu wymiany dokumentów handlowych z kontrahentami oraz integracja z aplikacjami wykorzystywanymi u partnerów. W ramach nowej oferty dostępna jest też usługa migracji danych z systemów starszej generacji. Przedstawiciele firmy InsERT wskazują także na funkcje pozwalające w łatwy i szybki sposób zainstalować oprogramowanie linii Nexo na wielu stanowiskach roboczych.

InsERT modernizuje Subiekta i pozostałe rozwiązania dla MSP
Każda z aplikacji linii InsERT nexo jest dostępna także w bardziej rozbudowanej wersji, oferującej – według przedstawicieli producenta – wiele dodatkowych rozwiązań. Systemy rodziny InsERT nexo są bowiem oferowane także w wariancie PRO rozszerzonym o dodatkowe funkcjonalności i mechanizmy ułatwiające dostosowanie aplikacji do indywidualnych wymagań użytkowników, integrację, a także kompleksową obsługę własnych raportów i zestawień.

Linia GT będzie systematycznie aktualizowana m.in. pod kątem zmian prawnych.

Według zapowiedzi linia oprogramowania nexo będzie systematycznie rozszerzana. “Nexo to obszerna platforma aplikacyjna. Klocki do stworzenia kolejnych aplikacji są gotowe, ale ich wprowadzenie na rynek to jeszcze przyszłość” – twierdzi Jarosław Szawlis. Nowa linia produktowa firmy InsERT początkowo będzie najpewniej głównie uzupełniana o rozwiązania znane z pakietu poprzedniej generacji. Linia GT będzie systematycznie aktualizowana m.in. pod kątem zmian prawnych. W ramach rodziny InsERT nexo pojawiać mają się też zupełnie nowe aplikacje – m.in. z obszary analityki i raportowania. Innym – dostępnym już – przykładem takiego kierunku jest nexo LINK – mobilna, przeznaczona dla urządzeń wykorzystujących system Windows Phone, aplikacja menedżerska ułatwiająca wgląd w najistotniejsze informacje o sytuacji firmy. “Przez pewien czas będziemy równolegle rozwijali dwie linie produktowe. Stopniowo następować będzie jednak delikatne przesuwanie się środka ciężkości w stronę nexo” – dodaje Tomasz Sokołowski, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie InsERT.

Przeczytaj również
Dell Technologies i VMware wprowadzają innowacje w multicloud oraz edge

“Interfejs dla rozwiązań desktopowych oferuje na razie znacznie więcej niż to, co może zostać zaprezentowane za pośrednictwem przeglądarki” – uważa Jarosław Szawlis.

Dotychczasowi klienci wrocławskiej spółki korzystający z aplikacji linii GT będą mogli skorzystać z preferencyjnych warunków zakupu aplikacji nowej generacji. Koszt aktualizacji jednostanowiskowej instalacji systemu Subiekt GT, Subiekt dla Windows lub wersji dla systemu DOS do oprogramowania najnowszej generacji to wydatek rzędu 245 zł. Cena samodzielnej, jednostanowiskowej licencji dla systemu Subiekt nexo to 490 zł. Dla porównania jednostanowiskowa licencja oprogramowania Subiekt nexo w wersji PRO to koszt 990 zł. “Oczywiście zakładamy, że spora grupa naszych dotychczasowych klientów zdecyduje się przejść na oprogramowanie nowszej generacji. Jest to dla nas także szansa na dotarcie do szerszego grona odbiorców” – podkreśla Tomasz Sokołowki.

InsERT modernizuje Subiekta i pozostałe rozwiązania dla MSP

Jednocześnie, nowe aplikacje – przynajmniej w najbliższym czasie – nie będą oferowane w modelu usługowym. “Chmura być może jest fajna, natomiast niekoniecznie widzę uzasadnienie dla tego, aby cały kod programy pobierać przez Internet. Naszym zdaniem interfejs dla rozwiązań desktopowych oferuje na razie znacznie więcej niż to, co może zostać zaprezentowane za pośrednictwem przeglądarki” – uważa Jarosław Szawlis. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości aplikacje InsERTu będą oferowane w modelu cloud. “Musimy w sposób konserwatywny podchodzić do nowych technologii. Nie stać nas na nietrafione inwestycje. Na dziś wydaje nam się, że aplikacje desktopowe mają same przewagi nad rozwiązaniami chmurowymi. Oczywiście to może się za kilka lat zmienić i my wtedy też się zmienimy” – dodaje prezes firmy InsERT. Niezależnie od tego InsERT już teraz oferuje użytkownikom systemów rodziny nexo możliwość aktualizowania oprogramowania oraz archiwizowania danych za pośrednictwem – działającej w chmurze – platformy Windows Azure.

Przeczytaj również
6 grudnia rozpocznie się Szczyt Cyfrowy ONZ - IGF 2021

InsERT modernizuje Subiekta i pozostałe rozwiązania dla MSP

Linia nexo to także nowy sposób licencjonowania skierowanych dla małych i średnich przedsiębiorstw aplikacji firmy InsERT. Wprowadzona została bowiem możliwość zakupu licencji jednostanowiskowej. Taka zmiana ma być ukłonem w stronę większości klientów. Zdaniem przedstawicieli spółki wśród firm korzystających z oprogramowania linii GT średnio na jedną firmę przypada 1,7 stanowiska. Oznacza to, że zdecydowana większość instalacji to wdrożenia jednostanowiskowe. Przedstawiciele firmy InsERT podkreślają, że aż 30% polskich przedsiębiorstw nie korzysta z żadnych aplikacji wspierających prowadzenie działalności. W pozostałych firmach często używane są zaś aplikacje przestarzałe, bądź nieaktualne. Odświeżony pakiet aplikacji InsERTu ma skłonić wielu przedsiębiorców do wdrożenia lub modernizacji wykorzystywanego już oprogramowania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *