MENU

Integrated Solutions miał 201 mln przychodów w 2013 r.

3 marca 2014Polecane tematy, Rynek

Firma Integrated Solutions (IS), wchodząca w skład Grupy Orange Polska, zakończyła rok 2013 r. notując 30 proc. wzrost przychodów. W ubiegłym roku IS zakupił też firmę Datacom System. Celem zarządu firmy jest znalezienie się w pierwszej trójce integratorów ICT w Polsce.

Wynik potwierdza, że przyjęta strategia rozwoju spółki oparta na integracji ICT i rozwiązaniach cloud computing okazała się skuteczna, a klienci chętnie sięgają po usługi end-to-end. Z roku na rok zwiększamy udziały w rynku rozwiązań integratorskich konsekwentnie zbliżając się do pierwszej trójki firm integratorskich z branży ICT” – podsumowuje Leszek Hołda, prezes zarządu Integrated Solutions.

Leszek Hołda, prezes zarządu Integrated Solutions

Jedną z najważniejszych premier nowych produktów Integrated Solutions w roku 2013 było uruchomienie usługi DDoS Protection, zbudowanej na pierwszej w Polsce platformie klasy operatorskiej do ochrony przed atakami DDoS (Distributed Denial of Service). „Platforma w połączeniu z usługą monitorowania w modelu 24/7/365 przez Orange Security Operation Center cieszyła bardzo dużym zainteresowaniem klientów, szczególnie z sektora finansowego i publicznego” – opowiadają przedstawiciele IS. Wśród usług cloud computing oferowanych przez Integrated Solutions znajdują się także: UCaaS (Unified Comunication as a Service), IaaS (Infrastructure as a Service) na bazie technologii VMware oraz BaaS (Backup as a Service) w oparciu o technologię EMC.

W 2013 roku Integrated Solutions stał się także pierwszym integratorem w Polsce o statusie Cloud Service Provider dla oprogramowania SUSE Linux i  towarzyszących mu usług wsparcia technicznego. Spółka uzyskała także najwyższy status, Premier Solution Provider Partner, w programie partnerskim VMware. IS w 2013 roku został też uhonorowany przez IBM tytułem ”Debiut Roku” i uzyskał nominację w kategorii „Największa dynamika sprzedaży IBM System x”. Ponadto Integrated Solutions został w 2013r. podwójnie nagrodzony przez Cisco w dwóch kategoriach: za najlepszy wynik sprzedaży do klientów z segmentu Commercial i z segmentu Borderless Networks.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »