Rynek

Integrated Solutions: 286 mln zł i ponad 40 proc. wzrostu przychodów

Dla porównania w roku 2013 IS osiągnął 201 mln zł. Wśród najważniejszych projektów IS roku 2014, firma wymienia podpisany z Kancelarią Sejmu kontrakt na świadczenie usług informatycznych dla 460 biur poselskich i stanowiska w Kancelarii Sejmu, a także budowę Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej.

Integrated Solutions: 286 mln zł i ponad 40 proc. wzrostu przychodów

W ostatnim czasie pojawiły się też pierwsze wdrożenia wpisujące się w koncepcję Smart City. Integrated Solutions wygrał przetarg na Budowę Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym w Legnicy o wartości ponad 21 mln zł. “W roku 2014 zwiększyliśmy liczbę klientów na usługi cloud computing, otworzyliśmy nową linię biznesową Smart City i umocniliśmy pozycję w sektorze finansowym” – podsumowuje Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions. “Rozwój oferty dla jednostek samorządu terytorialnego szczególnie w zakresie budowy inteligentnych rozwiązań dla mieszkańców podąża za aktualnymi trendami obecnymi w sektorze publicznym. Decydując się na dostarczanie takich rozwiązań, jak inteligentne systemy transportowe czy systemy detekcji ruchu korzystamy z naszego doświadczenia oraz zasobów Orange, co czyni z nas bardzo poważnego gracza w tej kategorii projektów” – dodaje.

W 2014 roku integrator podwoił też liczbę klientów korzystających z usługi komunikacji zintegrowanej z chmury. UCaaS (Unified Communications as a Service) wybrali m.in. Grupa Onet.pl, Ruch SA, Konsalnet Holding i Grupa Van. Wzrosło również zainteresowanie systemem do zarządzania urządzeniami mobilnymi MDM (Mobile Device Management). Na to rozwiązanie zdecydowały się takie firmy, jak FM Bank PBP SA, Agencja Nieruchomości Rolnych, Biofarm. Obecnie także kilkanaście największych banków w Polsce korzysta z usługi ochrony przed atakami DDoS, świadczonej przez integratora wspólnie z Orange.

W planach Integrated Solutions na 2015 rok znalazły się dalszy rozwój usług chmurowych i technologii mobilnych, a także rozwiązań data center i projektów infrastrukturalnych. “Obecny rok to jeszcze większa akceleracja działań w ramach realizacji naszej strategii wzrostu. Już teraz bierzemy udział w kilku ważniejszych postępowaniach przetargowych i projektach , więc rok 2015 zaczynamy bardzo intensywnie” – mówi prezes Integrated Solutions.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *