BranżaRynekPolecane tematy

Integrated Solutions zaoferuje nowe usługi oparte na platformie Oracle Cloud

Na mocy zawartej w pierwszych dniach lipca umowy firma Integrated Solutions została jednym z pierwszych w regionie partnerów Oracle o statusie Cloud Managed Service Provider. W ramach partnerstwa obu firm ofertę Integrated Solutions wzmocnią m.in. usługi związane z doradztwem, migracją środowisk IT do chmury obliczeniowej, a także rozwiązania aplikacyjne i infrastrukturalne oparte na platformie Oracle Cloud. Spółka zyskała też prawo do świadczenia opartych na urządzeniach Oracle Cloud Machine usług cloud-at-customer.

Integrated Solutions zaoferuje nowe usługi oparte na platformie Oracle Cloud

Firma Integrated Solutions została jednym z pierwszych partnerów Oracle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Środkowego Wschodu i Afryki, certyfikowanym w zakresie projektów transformacji do chmury obliczeniowej. „Droga do cyfrowej transformacji nie przez centrum danych, tylko przez zmianę architektury aplikacji. Partnerstwo Integrated Solutions i Oracle zakłada tymczasem rozszerzenie naszych usług w obszarze doradztwa, migracji i dostarczania usług związanych z rozwiązaniami chmurowymi” – mówi Mariusz Chochołek, prezes Integrated Solutions. „Ciężko wyobrazić sobie rolę partnera w zakresie cyfrowej transformacji, który nie dysponowałby kompetencjami w zakresie transakcyjnych baz danych, a nikt nie zna się lepiej na bezpieczeństwie transakcyjnych baz danych Oracle niż zespół firmy Oracle oraz jej partnerzy. Jako integrator jesteśmy przygotowani do tego, żeby wspierać klientów w migracjach baz danych, aplikacji i korzystaniu z baz danych w sposób bezpieczny” – dodaje.

Wzmocnienie współpracy z Oracle stanowić ma ważny element strategii Integrated Solutions, która zakłada m.in. rozwój oferty usług doradczych. “Uważnie obserwujemy rynek, obsługujemy zarówno małe, jak i duże firmy z różnych branż i widzimy, że szukają one dziś nie tyle konkretnej technologii, ile pomocy w rozwiązywaniu biznesowych problemów. Dlatego już od pewnego czasu inwestujemy w kompetencje doradcze i we współpracy z renomowanymi partnerami poszerzamy portfolio o najciekawsze i najlepsze naszym zdaniem dostępne na rynku produkty i usługi” – podkreśla Mariusz Chochołek.

Przeczytaj również
Oracle vs Google, API i fair use. Co dla nas wynika ze sporu dekady?

Z perspektywy Oracle partnerstwo CMSP z Integrated Solutions ma ułatwić dotarcie do nowych grup klientów, w tym przede wszystkim organizacji zainteresowanych realizacją projektów mających na celu digitalizację kluczowych procesów i cyfrową transformację biznesu. „Na niełatwym rynku integratorów w Polsce współpraca z firmą, która inwestuje i rozwija się tak dynamicznie jak Integrated Solutions otwiera nowe możliwości rozwoju” – mówi Adam Wojtkowski, dyrektor generalny Oracle Polska. Dodaje przy tym, że w Grupie Orange istnieją, oparte na własnych doświadczeniach, kompetencje w zakresie migracji złożonych rozwiązań do środowiska chmurowego – do chmury obliczeniowej przeniesione zostało rozwiązanie Oracle ERP wykorzystywane przez Orange Polska.„Warto wiedzieć, że pościg Oracle do chmury trwa dynamicznie, a nasz udział rynkowy rośnie wykładniczo od wielu lat. Dysponujemy pełnym stosem technologii potrzebnych do uruchomienia chmury obliczeniowej, a z kwartału na kwartał coraz większa jest liczba produktów Oracle, które mogą być łatwo przeniesione do chmury publicznej lub zostały stworzone pod kątem tego modelu” – podkreśla Adam Wojtkowski. Według niego chmura obliczeniowa cieszy się rosnącym zainteresowaniem, znikają kolejne czynniki ograniczające faktyczną migrację do tego modelu, a w wielu krajach nawet jednostki administracji publicznej decydują się na zatrzymanie dalszego rozwoju istniejących centrów danych i szerokie wykorzystanie modelu cloud. „Zakładamy że zainteresowanie rozwiązaniami Oracle Cloud będzie dynamicznie rosło nie tylko ze strony największych firm, ale też wśród mniejszych organizacji, które nie mając alternatywy względem modelu chmury obliczeniowej poszukują najlepszych rozwiązań. Jesteśmy przygotowani strukturalnie, aby sprostać tego typu potrzebom. Warto też pamiętać, że firma Integrated Solutions dysponuje bardzo szerokim modelem dotarcia do rynku mniejszych organizacji” – mówi Adam Wojtkowski.

Przeczytaj również
Microsoft uruchamia w Warszawie Azure Region Poland Central

Status partnera Cloud Managed Service Provider (CMSP) oznacza, że spółka Integrated Solutions będzie mogła świadczyć usługi konsultingowe i techniczne, a także oferować wszystkie rozwiązania chmurowe Oracle. Oferta Integrated Solutions obejmie też m.in. projekty migracji środowisk IT do chmury obliczeniowej, usługi wsparcia działających już aplikacji chmurowych Oracle, a także szereg działań mających na celu dostosowanie środowisk IT do wymogów regulacji GDPR. “Dzięki współpracy z Oracle możemy budować dla klientów środowisko zgodne z wymaganiami RODO. To bardzo ważne, bo firmy za wyciek danych ze swojej bazy wkrótce będą narażone na wysokie kary finansowe” – mówi Mariusz Chochołek. Integrated Solutions będzie też operatorem wdrożeń opartych na platformie Oracle Cloud at Customer. Oferowane przez Oracle podejście zakłada m.in. uruchomienie platformy Oracle Cloud w ramach centrum danych klienta. W takim modelu za funkcjonowanie środowiska chmurowego, podobnie jak w przypadku typowych usług opartych na chmurze publicznej, odpowiada firma Oracle. Co ważne, jako partner Cloud Managed Service Provider spółka bierze pełną odpowiedzialność za dostarczanie oraz funkcjonowanie wdrożonych rozwiązań chmury Oracle u swoich klientów. “Integrated Solutions jest jedną z pierwszych firm w całym naszym regionie, która ma wystarczające kompetencje do tego, by zapewnić sprawne przeprowadzenie transformacji klienta do chmury obliczeniowej w oparciu o technologie Oracle” – podkreśla Adam Wojtkowski.

„Wraz z cyfrową transformacją, którą trwa już na polskim rynku, rośnie nasze zainteresowanie potrzebami biznesowymi klientów. Tworzymy obecnie cały ekosystem rozwiązań wspierających cyfryzację w kilku wymiarach – oferujemy potrzebne systemy i technologie, wsparcie działalności operacyjnej, a za sprawą szeregu usług biznesowych odpowiadających na potrzeby rynków wertykalnych – także bezpośrednich zmian związanych z digitalizacją procesów biznesowych” – podkreśla Bożena Leśniewska, wiceprezes zarządu Orange Polska. Według niej Integrated Solutions, jako spółka zależna Orange Polska, jest partnerem, który umiejętnie korzysta z szeregu partnerstw z wiodącymi dostawcami technologii na potrzeby projektów realizowanych u klientów. “Jako Orange Polska, jesteśmy największym odbiorcą technologii Oracle w Polsce i wiemy, że firma oferuje nie tylko kompleksowe, ale także niezawodne technologie” – dodaje Bożena Leśniewska.

Przeczytaj również
Pure Storage Evergreen – subskrypcja innowacji w cenie macierzy all-flash
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.