Rynek

Jabra PanaCast 50 – urządzenie do wideokonferencji wykorzystujące innowacyjne technologie firmy Intel

Jabra wprowadziła do sprzedaży rozwiązanie do wideokonferencji PanaCast 50, które wykorzystuje technologie firmy Intel oraz uzyskało certyfikaty zgodności z usługami Microsoft Teams oraz Zoom Rooms. Jak twierdzą przedstawiciele producenta, PanaCast 50 wzbogaca sale konferencyjne o realistyczne wideo, audio i rozwiązana sztucznej inteligencji dostosowane do aktualnych potrzeb pracy hybrydowej.

Jabra PanaCast 50 – urządzenie do wideokonferencji wykorzystujące innowacyjne technologie firmy Intel

W opracowaniu wspomnianego rozwiązania firma Jabra wykorzystała technologię Intel po to, aby zaoferować użytkownikom takie funkcje, jak inteligentny zoom czy aktywne wykrywanie mówiących osób, które usprawniają i optymalizują uczestnictwo w telekonferencji. Technologia ta leży u podstaw funkcji wirtualnego reżysera (Virtual Director), która automatycznie dostosowuje kadrowanie w zależności od tego, co dzieje się na spotkaniu.

I tak, zespół trzech 13-megapikselowych kamer o wysokiej rozdzielczości zapewnia realistyczne, 180‑stopniowe pole widzenia i panoramiczny widok o rozdzielczości 4K, obejmujący całe pomieszczenie. Jak tłumaczą specjaliści Jabra, opatentowana technologia łączenia w czasie rzeczywistym wideo o wysokiej rozdzielczości stosuje zaawansowane algorytmy do wyboru sposobu scalania obrazu na żywo z zachowaniem niskiego poziomu opóźnień. Technologia ta zawsze optymalnie obejmuje wszystkich uczestników: od rozmów indywidualnych po spotkania z całym zespołem.

PanaCast 50 ma także osiem mikrofonów kierunkowych z funkcją precyzyjnego wykrywania głosu, które są wspierane przez inteligentne algorytmy usuwające przeszkadzający hałas. Cztery głośniki, dwa 50-milimetrowe niskotonowe i dwa 20-milimetrowe wysokotonowe, w nieprzenoszącej wibracji konfiguracji stereo wypełniają pomieszczenie dźwiękiem o najwyższej jakości, a technologia dźwięku dwukierunkowego umożliwia prowadzenie rozmów w bardziej naturalny sposób – zapewniają eksperci.

Bezpieczniejsze miejsce pracy i bezpieczeństwo danych

Ponadto Jabra wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji firmy Intel do wykrywania i liczenia uczestników spotkania w czasie rzeczywistym, co pomaga w przestrzeganiu zasad ochrony przed chorobami zakaźnymi. Ze względu na wspomniane 180-stopniowe pole widzenia, PanaCast 50 może obejmować 100 procent sali konferencyjnej, co sprzyja liczeniu wszystkich obecnych osób.

Z kolei technologia przetwarzania danych Intel Edge AI pomaga zabezpieczać poufne dane, eliminując potrzebę przesyłania danych wideo i audio do chmury. Ponieważ analiza tych danych odbywa się bezpośrednio w urządzeniu, współpraca jest wolna od ryzyka związanego z przesyłaniem danych i przechowywaniem ich w chmurze. Funkcje działające bezpośrednio w urządzeniu znacznie minimalizują ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizują szybkość, precyzję i ogólną jakość działania – przekonują przedstawiciele producenta.

Jabra PanaCast 50 – urządzenie do wideokonferencji wykorzystujące innowacyjne technologie firmy Intel

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Jabra PanaCast 50:

  • Wyjątkowo szerokie, 180-stopniowe pole widzenia, obejmujące wszystkich uczestników spotkania z zachowaniem bezpiecznej odległości.
  • Funkcja Virtual Director inteligentnie dostosowująca wideo w czasie rzeczywistym, by wzmocnić poczucie udziału w spotkaniu.
  • Funkcje Safety Capacity i Room Usage Insights generujące anonimowe dane o zajętości wszystkich pomieszczeń konferencyjnych.
  • Połączony z siecią system umożliwiający łatwe zarządzanie zdalne i dostarczanie danych.
  • Transmisja strumieniowa zawartości tablicy w czasie rzeczywistym ułatwiająca zdalną współpracę.
  • Dwa wbudowane procesory Edge AI obsługujące szereg inteligentnych funkcji.
  • Szybka konfiguracja plug and play oraz łatwość obsługi
  • Łatwy montaż przy użyciu uchwytu ściennego, podstawki na stół i uchwytu ekranowego (VESA)
  • Certyfikat dla Microsoft Teams, Zoom oraz Zoom Rooms, współpraca z Microsoft Teams Rooms oraz optymalizacja pod kątem wszystkich najpopularniejszych platform UC

Więcej informacji: https://www.jabra.com/panacast

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *