Branża ITRynek

Komputronik generuje zysk i zwiększa rentowność

Początek nowego roku obrachunkowego firma Komputronik S.A. rozpoczęła od wygenerowania zysku. W pierwszym kwartale (drugi kwartał roku kalendarzowego) osiągnął on poziom 4,568 mln zł brutto, co przekłada się na 3,569 mln zysku netto.

Komputronik generuje zysk i zwiększa rentowność

Pierwszy kwartał 2020 roku obrotowego był zarazem pierwszym kwartałem działalności spółki po otwarciu postępowania sanacyjnego.  „Dodatkowo w tym czasie nasza firma i cała gospodarka mierzyły się z pandemią COVID-19. Oba te czynniki miały istotny wpływ na wyniki finansowe” – podkreślił Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Grupy Komputronik. „Pomimo tych trudności udało nam się nie tylko wygenerować zysk, ale też zwiększyć marże. To pokazuje, że nasza sytuacja jest stabilna, a sprzedaż towarów i usług przebiega bez problemów” – dodał.

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, największe trudności w pierwszym kwartale spowodowane były problemami operacyjnymi związanymi z koniecznością uzgodnienia warunków wznowienia współpracy z dystrybutorami oraz producentami po wszczęciu wspomnianego postępowania sanacyjnego. Poza tym występowały komplikacje z niskimi limitami faktoringowymi, które ograniczały możliwość rozwoju sprzedaży hurtowej. Nie pomagało także zamknięciem większości salonów własnych w czasie lockdownu.

Należące do Grupy spółki – Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes Sp. z o.o. – na bieżąco realizują wszystkie zamówienia od klientów indywidualnych i biznesowych, zapewniają przedstawiciele Grupy. Dodają jednocześnie, że podjęte przez zarząd działania restrukturyzacyjne przynoszą zamierzone efekty, dzięki czemu udaje się zwiększać sprzedaż oraz poprawiać wyniki finansowe.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *