BranżaRynek

Komputronik generuje zysk i zwiększa rentowność

Początek nowego roku obrachunkowego firma Komputronik S.A. rozpoczęła od wygenerowania zysku. W pierwszym kwartale (drugi kwartał roku kalendarzowego) osiągnął on poziom 4,568 mln zł brutto, co przekłada się na 3,569 mln zysku netto.

Komputronik generuje zysk i zwiększa rentowność

Pierwszy kwartał 2020 roku obrotowego był zarazem pierwszym kwartałem działalności spółki po otwarciu postępowania sanacyjnego.  „Dodatkowo w tym czasie nasza firma i cała gospodarka mierzyły się z pandemią COVID-19. Oba te czynniki miały istotny wpływ na wyniki finansowe” – podkreślił Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Grupy Komputronik. „Pomimo tych trudności udało nam się nie tylko wygenerować zysk, ale też zwiększyć marże. To pokazuje, że nasza sytuacja jest stabilna, a sprzedaż towarów i usług przebiega bez problemów” – dodał.

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, największe trudności w pierwszym kwartale spowodowane były problemami operacyjnymi związanymi z koniecznością uzgodnienia warunków wznowienia współpracy z dystrybutorami oraz producentami po wszczęciu wspomnianego postępowania sanacyjnego. Poza tym występowały komplikacje z niskimi limitami faktoringowymi, które ograniczały możliwość rozwoju sprzedaży hurtowej. Nie pomagało także zamknięciem większości salonów własnych w czasie lockdownu.

Należące do Grupy spółki – Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes Sp. z o.o. – na bieżąco realizują wszystkie zamówienia od klientów indywidualnych i biznesowych, zapewniają przedstawiciele Grupy. Dodają jednocześnie, że podjęte przez zarząd działania restrukturyzacyjne przynoszą zamierzone efekty, dzięki czemu udaje się zwiększać sprzedaż oraz poprawiać wyniki finansowe.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *