CDORynek

KPMG zbuduje globalną platformę chmurową, aby lepiej wspierać projekty cyfrowej transformacji

Uruchomienie platformy cloud computing wpisuje się w plany związane z rozszerzeniem oferty usług KPMG w obszarze wsparcia cyfrowej transformacji biznesu. Infrastruktura będzie oparta na technologiach firmy Microsoft. Zawarta umowa przewiduje realizację inwestycji w rozwiązania chmurowe o wartości 5 miliardów dolarów.

Wykorzystanie modelu chmury obliczeniowej ma ułatwić m.in. realizację projektów związanych z cyfrową transformacją biznesu prowadzonych w oparciu o wiedzę sektorową i doświadczenia zespołu KPMG w pracy z projektami transformacyjnymi. “Nasza głęboka wiedza sektorowa i lata doświadczeń w projektowaniu, usprawnianiu i transformacji procesów, w połączeniu z zaawansowanymi technologiami chmurowymi Microsoft, w tym usługami Azure, Dynamics 365, Power Platform czy Microsoft 365, pozwoli naszym wspólnym klientom szybciej i bardziej elastycznie dostosowywać się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia, a także znaleźć się na lepszej pozycji w czasach agresywnej konkurencji na rynku” – mówi Krzysztof Radziwon, partner, szef działu Business Advisory w KPMG w Polsce.

Jednocześnie, wypracowane przez KPMG podejście do cyfrowej transformacji ma ułatwiać optymalizację procesów oraz dostosowanie technologii tak, aby zapewnić najwyższą sprawność oraz skalowalność organizacji. Proponowane rozwiązania mają ułatwiać m.in. dostosowywanie sposobu działania organizacji biznesowych do zachodzących na rynku zmian, a także – upraszczać ekspansję geograficzną. Proponowane w ramach projektów cyfrowej transformacji rozwiązania Powered Enterprise oraz koncepcja Connected Enterprise zakładają m.in. wykorzystanie prekonfigurowanych rozwiązań – efektem ma być m.in. zmniejszenie kosztów i czasochłonności prac projektowych związanych z wdrożeniem oraz późniejszym wykorzystaniem zaawansowanej analityki danych, inteligentnej automatyzacji procesów, czy rozwiązań kognitywnych.

“Połączenie ogromnego doświadczenia i wiedzy KPMG z możliwościami rozwiązań chmurowych Microsoft z pewnością znacznie wpłynie na przyspieszenie transformacji cyfrowej firm, które w tym obszarze mają najwyższe wymagania wynikające często z restrykcyjnych regulacji. Najnowsze technologie naszej firmy, takie jak sztuczna inteligencja w parze z gwarancją najwyższej klasy standardów bezpieczeństwa oraz kompetencjami rynkowymi KPMG – to potencjał szybkiego, elastycznego rozwoju firmy w ściśle regulowanych branżach” – mówi Magda Taczanowska, Członek Zarządu odpowiedzialna za rynek klientów Enterprise w Microsoft w Polsce.

Co ważne, KPMG i Microsoft wspólnie finansują też działalność inkubatora Digital Solution Hub, którego celem jest tworzenie rozwiązań z zakresu transformacji chmurowej, inteligentnych aplikacji biznesowych oraz nowoczesnego miejsca pracy przy wykorzystaniu kompetencji zespołu KPMG oraz technologii chmurowych Microsoft Azure. Zapowiedziana w lutym 2019 roku inicjatywa ma ułatwiać wykorzystanie potencjału zmian cyfrowych w strategicznych obszarach działalności wielu organizacji biznesowych. W działalność Digital Solution Hub angażuje się też polski oddział KPMG. Efektem tych prac jest m.in. przeznaczone dla dyrektorów finansowych rozwiązanie PowerDive for Working Capital. Stanowi ono wsparcie dla procesów zarządzania kapitałem obrotowym i cyklem konwersji gotówki.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *