InfrastrukturaRynekPolecane tematy

Lenovo z szeroką gamą nowych, innowacyjnych urządzeń – wśród nich składany komputer z rodziny ThinkPad

Podczas tegorocznych targów CES firma Lenovo zaprezentowała kilka innowacyjnych urządzeń wykorzystujących najnowsze technologie. Wśród najciekawszych nowości znalazły się: pierwszy na świecie składany komputer ThinkPad X1 Fold, laptop z łącznością 5G o nazwie Yoga 5G czy ThinkBook Plus – komputer przenośny z innowacyjnym wyświetlaczem e-ink na obudowie.

Lenovo z szeroką gamą nowych, innowacyjnych urządzeń – wśród nich składany komputer z rodziny ThinkPad

Spośród pełnej gamy nowości Lenovo najbardziej rewolucyjnym produktem, bo prezentującym nowe podejście do formatu urządzenia przenośnego, jest na pewno ThinkPad X1 Fold. Jak podkreślają przedstawiciele producenta, sprzęt ten łączy funkcje tabletu z efektywność laptopa i mobilnością smartfona. Komputer przeistacza się w różnych trybach pracy z niewielkiego urządzenia w całkowicie płaski wyświetlacz OLED o przekątnej 13,3 cala. Model ten stworzono z połączenia lekkich stopów oraz włókna węglowego. ThinkPad X1 Fold waży poniżej kilograma, a pokrywa go skórzane etui.

ThinkPad X1 Fold – nowe rozwiązanie do mobilnej pracy

Po rozłożeniu X1 Fold wyświetla treści z obsługą dotykową. W trybie poziomym, przy użyciu podpórki wbudowanej w etui, można na nim przeglądać prezentacje, a także używać klawiatury Bluetooth Mini Fold Keyboard (chowanej w środku i ładowanej bezprzewodowo). W położeniu pionowym z kolei można wygodnie tworzyć notatki, a także edytować różnego rodzaju dokumenty. Po rozłożeniu ekranu zupełnie na płasko, komputera Lenovo ThinkPad X1 Fold można natomiast używać jak tabletu, zaś po delikatnym ugięciu, niczym książki. Jak zapewnia producent, zarówno w układzie pionowym jak i poziomym, można korzystać z dwóch niezależnych monitorów. Do urządzenia można również podłączyć pełnowymiarową klawiaturę oraz mysz, a także – przy użyciu podstawki – postawić poziomo lub pionowo.

ThinkPad X1 Fold opracowany został we współpracy firmy Lenovo i Intel. Jego sercem są procesory rodziny Intel Core wspierające technologię Intel Hybrid Technology. Swój udział w pracach rozwojowych miała także firma LG Display – opracowano m.in. wieloczęściowy mechanizm zawiasu o stałym momencie obrotowym, udoskonalając tym samym technologię składanych ekranów. ThinkPad X1 Fold na rynku pojawi się w połowie 2020 roku, w Polsce zaś w ostatnim kwartale 2020 roku. Początkowo dostępne będą urządzenia z systemem operacyjnym Windows X, a następnie – z Windows 10X.

Yoga 5G i ThinkBook Plus z wyświetlaczem e-ink

Niejako uprzedzając spodziewaną rewolucję technologiczną związaną z wprowadzeniem łączności 5G, Lenovo wprowadza do swej oferty także pierwszy laptop wykorzystujący ten rodzaj łączności. Yoga 5G to, jak informują przedstawiciele producenta, ultramobilny laptop „2 w 1” oraz pierwszy na świecie komputer PC działający na platformie Qualcomm Snapdragon 8cx Compute Platform. Model ten będzie dostępny na rynku od wiosny tego roku.

Lenovo z szeroką gamą nowych, innowacyjnych urządzeń – wśród nich składany komputer z rodziny ThinkPad

Myśląc z kolei o nowym pokoleniu pracowników – Milenialsów i przedstawicieli pokolenia Z – wykorzystujących często różne urządzenia do pracy wielozadaniowej, firma zaprezentowała w Las Vegas laptop ThinkBook Plus z innowacyjnym wyświetlaczem e-ink. Urządzenie to, obok wyświetlacza głównego o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości FHD, wyposażono także w umieszczony na zewnętrznej obudowie wyświetlacz o przekątnej 10,8 cala zbudowany w technologii e-ink. Jak wskazuje producent, ma on sprzyjać koncentracji i intensywnej pracy, a służyć m.in. do tworzenia ilustracji i wykresów przy użyciu pióra Lenovo Precision Pen. Działanie dodatkowego ekranu można również skonfigurować tak, aby po zamknięciu obudowy wyświetlał on m.in. najważniejsze powiadomienia systemowe. Laptop Lenovo ThinkBook Plus ma być dostępny na krajowym rynku na przełomie kwietnia i maja 2020 roku.

Szeroka gama monitorów i nowy ThinkSmart View

Lenovo poszerzyło także ofertę monitorów skierowanych dla biznesu. I tak, nowy monitor ThinkVision T34w-20 posiada 34-calowy ekran o proporcjach 21:9, zakrzywieniu 1500 R i rozdzielczości 3440 x 1440. Z kolei 27-calowy monitor ThinkVision P27h-20 oferować ma wyjątkowe wrażenia audiowizualne dzięki niemal bezramkowej konstrukcji, wyrazistości QHD i wbudowanym głośnikom. Dla nowej generacji użytkowników przeznaczony ma być natomiast monitor ThinkVision T24v-20. Zawiera on inteligentne oraz innowacyjne funkcje, które – zdaniem przedstawicieli Lenovo – sprzyjają współpracy oraz zaangażowaniu pracowników. Jest to choćby kamera na podczerwień o rozdzielczości Full HD, która umożliwia natychmiastowe, bezpieczne logowanie się przy użyciu rozpoznawania twarzy i funkcji Windows Hello.

Chiński producent postanowił również zadbać o osobistą komunikację biznesową. Nowy monitor ThinkSmart View ma pozwalać m.in. na przejęcie zadań związanych z obsługą telekonferencji Microsoft Teams i odciążenie komputera użytkownika. Jak przekonują przedstawiciele Lenovo, urządzenie to sprawdzi się w wielu zastosowaniach biurowych i prywatnych. Może też stanowić wyposażenie kabin do telekonferencji w miejscach publicznych. Wedle zapowiedzi monitor Lenovo ThinkSmart View będzie dostępny na rynku od marca 2020 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *