Zmiany kadrowe

Leszek Tasiemski szefem globalnego działu badań i rozwoju F-Secure

W randze wiceprezesa firmy będzie odpowiedzialny m.in. za globalne prace badawczo-rozwojowe F-Secure w obszarze korporacyjnych produktów i usług z zakresu bezpieczeństwa IT. Zadaniem Leszka Tasiemskiego będzie też zarządzanie grupą niemal 150 stu inżynierów zatrudnionych w 4 lokalizacjach F-Secure na świecie.

Leszek Tasiemski szefem globalnego działu badań i rozwoju F-Secure

Awans Leszka Tasiemskiego jest konsekwencją nowej, realizowanej od 2015 roku strategii firmy F-Secure. Zakłada ona m.in. rozwój wyspecjalizowanych w obszarze bezpieczeństwa IT usług biznesowych odpowiadających głównie na potrzeby średniej wielkości firm.

Na ofertę F-Secure w obszarze rozwiązań skierowanych do biznesu wchodzą m.in. rozwiązania pozwalające na zabezpieczenie urządzeń końcowych, zarządzanie podatnościami, a także – narzędzia chmurowe, w tym platforma wspierająca wykrywanie i reagowania na incydenty. W nowej roli Leszek Tasiemski będzie odpowiedzialny m.in. za rozwój usługi Rapid Detection Service. “Jestem głęboko przekonany, że z pomocą naszych inżynierów oraz analityków możemy ciągle podnosić poprzeczkę cyberprzestępcom i jak najlepiej chronić klientów. Już teraz mamy do dyspozycji technologie uczenia maszynowego oraz silniki wykrywania i reagowania na cyberzagrożenia, co nie znaczy, że mamy zamiar spocząć na laurach. Chcemy nadal rozwijać usługi i produkty w oparciu o połączenie technologii z doświadczeniem naszych specjalistów ds. bezpieczeństwa”– zapowiada Leszek Tasiemski, wiceprezes ds. badań i rozwoju w firmie F-Secure.

Do tej pory Leszek Tasiemski zarządzał działem R&D tworzącym zaawansowane narzędzia, które pozwalają analizować, zapobiegać oraz zwalczać cyberzagrożenia. Ten zlokalizowany w Poznaniu oddział F-Secure zajmował się również testami penetracyjnymi, czyli przeprowadzaniem kontrolowanych ataków, które mają na celu poprawienie poziomu zabezpieczeń w organizacji. W ciągu trzech lat liczba pracowników poznańskiego biura zwiększyła się czterokrotnie.

Przeczytaj również
Barbara Michalska nową dyrektor rynku edukacyjnego w polskim oddziale Microsoft

“Cieszymy się, że Leszek Tasiemski obejmie kierownictwo nad działem badań i rozwoju, w którym opracowywane są nasze usługi i produkty cyberbezpieczeństwa. Leszek w bardzo krótkim czasie rozwinął poznański oddział F-Secure do poziomu światowej klasy centrum zwalczania cyberzagrożeń, które już teraz zatrudnia kilkudziesięciu wyspecjalizowanych programistów, analityków i etycznych hakerów. Nowa rola pozwoli mu jeszcze lepiej wykorzystywać umiejętności zarządzania, wiedzę i wieloletnie doświadczenie zdobyte w branży do rozwijania obecnych i kolejnych usług, które pomagają chronić przedsiębiorstwa” – mówi Jyrki Tulokas, wiceprezes działu produktów i usług cyberbezpieczeństwa w firmie F-Secure.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.