Branża ITRynek

Marka Nokia wraca na rynek urządzeń mobilnych

Tablet Nokia N1 to pierwsze mobilne urządzenie fińskiego koncernu po tym, jak w kwietniu 2014 roku Microsoft przejął dział rozwiązań mobilnych Nokii. Produkcją, dystrybucją i sprzedażą tabletu N1 zajmować będzie się firma Foxconn.

Marka Nokia wraca na rynek urządzeń mobilnych

Według ekspertów tablet Nokia N1 będzie konkurować przede wszystkim z tabletami formatu iPada Mini. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Google Android 5.0 wyposażonego w interfejs opracowany przez inżynierów Nokii. Tablet ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku. Początkowo oferowany będzie na rynku chińskim. Jego cenę ustalono na poziomie 250 USD.

Przedstawiciele fińskiego koncernu nie wykluczają, że w przyszłości na rynek trafią kolejne urządzenia mobilne. Telefonów produkowanych na zasadzie licencji przez zewnętrznych dostawców nie należy się jednak spodziewać przynajmniej do końca 2015 roku. Przyszły rok ma być bowiem – uzgodnionym w ramach porozumienia z firmą Microsoft – okresem przejściowym, w którym Nokia nie będzie mogła wykorzystywać własnej marki na rynku telefonów komórkowych.

Fiński koncern zaprezentował oferowane pod własną marką urządzenie sześć miesięcy po tym, jak sprzedał dział rozwiązań mobilnych firmie Microsoft. Gigant z Redmond tymczasem stopniowo wycofuje się z wykorzystywania marki Nokia. W październiku ogłoszono, że nazwę spółki przejętej od fińskiego koncernu zastąpi Microsoft Mobile. Jednocześnie, najbardziej zaawansowane urządzenia mobilne Microsoft będą oferowane pod marką Lumia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *