Elektronika użytkowaBranża IT

Motorola wprowadza do oferty najcieńszy smartfon z 5G

Do oferty firmy Motorola dołączył najnowszy smartfon z rodziny edge: Motorola edge 30. Model ten ma zaledwie 6,79 mm grubości, co sprawia, że jest najsmuklejszym smartfonem z 5G w swojej klasie. Urządzenie wyróżnia też m.in. nowoczesny moduł aparatu fotograficznego.

Motorola wprowadza do oferty najcieńszy smartfon z 5G

Sercem smartfona jest procesor Snapdragon 778G+, który pozwala odczuć znaczny wzrost wydajności wszystkich funkcji — od gier po samodzielnie nagrywane wideo. Zainstalowany modem umożliwia pobieranie, streaming i rozmowy na czacie wideo bez opóźnień, a także łączność z najszybszymi sieciami Wi-Fi 6E. Motorola posiada 8 GB pamięci RAM i 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Ponadto telefon jest wyposażony w baterię o pojemności 4020 mAh wspierającą funkcję szybkiego ładowania – TurboPower 30. Urządzenie wspiera też funkcje dostępne w ramach platformy “Ready For”, które zwiększają jego wszechstronność i umożliwiają m.in. połączenie smartfona bezprzewodowo z monitorem lub telewizorem. Motorola edge 30 posiada wyświetlacz OLED o przekątnej 6,5 cala, częstotliwości odświeżania 144 Hz i kolorystyce HDR10+, który – jak podkreślają przedstawiciele firmy Motorola – spełnia standardy kinowe DCI-P3 pod względem zakresu kolorów, jasności, wierności barw i poziomu kontrastu.

Najbardziej nowoczesny aparat fotograficzny

Motorola posiada 32-megapikselowy aparat przedni oraz 50-megapikselową matrycę aparatu z ultraszerokokątnym obiektywem, wykorzystującą nowy standard autofokusa — Instant All-Pixel Focus, który wykorzystuje 100% pikseli w poziomie i pionie (tradycyjne — około 3%). Zdaniem przedstawicieli producenta pozwala to uzyskać szybsze i lepsze rezultaty niezależnie od oświetlenia. Aparat jest także wyposażony w optyczną stabilizację obrazu (OIS), która eliminuje niepożądane drgania. Smartfonem można nagrywać wideo o jakości HDR10 z ponad miliardem odcieni. Za sprawą innowacyjnych rozwiązań, którymi dysponuje Motorola edge 30 możliwe było również uzyskanie znacznej redukcji szumów podczas robienia zdjęć. Wspierane są też m.in. funkcje dedykowane dla połączeń wideo.

W Polsce smartfon Motorola edge 30 w wariancie 8/128 GB będzie dostępny na początku maja br. w trzech wersjach kolorystycznych — grafitowej, morskiej bryzy oraz opalizującego srebra. Rekomendowana cena detaliczna to niecałe 2,2 tys. zł.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *