Wdrożenia

Największy dystrybutor gazu w Indonezji zmieni system ERP na IFS Applications

Firma PT Aneka Gas Industri (AGI) wdroży kompleksowe rozwiązanie IFS m.in. na potrzeby usprawnienia obsługi nowych modeli biznesowych i zapewnienia wglądu w kluczowe aspekty działalności w czasie rzeczywistym.

Największy dystrybutor gazu w Indonezji zmieni system ERP na IFS Applications

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował, że PT Aneka Gas Industri, czołowa indonezyjska firma z branży gazu przemysłowego, podjęła decyzję o zastąpieniu swojej obecnej infrastruktury ERP rozwiązaniem IFS Applications. Na etapie oceny bieżącej infrastruktury zdano sobie sprawę z konieczności jej modernizacji, aby dotrzymać kroku zmianom zachodzącym w branży. Firma potrzebowała systemu biznesowego, który zapewniłby jej należytą elastyczność, skalowalność i możliwości konfiguracji.

Wdrożenie pakietu IFS Applications w firmie AGI obejmie obszary działalności związane m.in. z finansami, sprzedażą, zakupami, produkcją, zarządzaniem jakością, zarządzaniem dokumentacją, a także konsolidacją finansową i analityką biznesową. Rozwiązanie IFS zostanie również zintegrowane z oprogramowaniem innych firm.

Imelda Harsono, dyrektor ds. technologii i zgodności z przepisami w firmie AGI, powiedziała: „Dzięki warstwie technologicznej IFS będziemy w stanie połączyć się ze światem zewnętrznym i zyskać wgląd w nasze transakcje biznesowe w czasie rzeczywistym. Proces wyboru systemu ERP był o pół roku dłuższy, niż się spodziewaliśmy, ponieważ konieczne było zweryfikowanie wymogów biznesowych i możliwości integracji w przypadku każdego z dostawców na naszej liście. Po dokonaniu oceny rozwiązań ERP oferowanych przez kilkunastu dostawców zdecydowaliśmy, że firma IFS spełnia nasze wymagania — proponując produkt, który uwzględnia wszystkie nasze obszary produkcji i dystrybucji oraz jest wystarczająco elastyczny, aby wspierać przewidywany rozwój w przyszłości. Dzięki IFS jesteśmy przekonani, że zdołamy osiągnąć nasz cel, jakim jest zapewnienie gotowości do obsługi Przemysłu 4.0 w ciągu 18 miesięcy”.

Nowe rozwiązanie nabyto od partnera dystrybucyjnego IFS — firmy PT IFS Solusi Integrasi — który wspierał IFS na etapie opracowywania atrakcyjnej oferty w regionie dzięki swojej doskonałej wiedzy o produktach i możliwościach IFS.

Zdaniem Wesleya Kowalskiego, wiceprezesa IFS na region ASEAN, jest to istotny kamień milowy z punktu widzenia działalności firmy w tym regionie. „Z dumą pokazujemy, w jaki sposób nasze rozwiązania mogą konkurować nawet z tymi najbardziej znanymi na poszczególnych rynkach. Nasz pakiet aplikacji szybko reaguje na zmiany rynkowe i wykorzystuje zasoby w bardziej elastyczny sposób, dzięki czemu pozwala osiągać lepsze wyniki biznesowe i przewagę nad konkurencją”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *