Branża ITInformacje prasoweRynek

Największy gruziński wytwórca prądu wdraża scentralizowane rozwiązanie IT

Firma JSC ENERGO-PRO Georgia będzie wykorzystywać system IFS Applications jako wsparcie dla kluczowych obszarów działalności. Wdrożenie scentralizowanego rozwiązania klasy ERP ma pozwolić na zwiększenie efektywności organizacji

Największy gruziński wytwórca prądu wdraża scentralizowane rozwiązanie IT

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma JSC ENERGO-PRO Georgia, największy wytwórca i dystrybutor energii elektrycznej w Gruzji, wdraża system IFS Applications™ 8 w celu usprawnienia procesów w obszarze finansów, zarządzania projektami, dystrybucji, remontów oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

JSC ENERGO-PRO Georgia jest największym przedsiębiorstwem w sektorze energetyki w Gruzji, specjalizującym się w wytwarzaniu i dystrybucji energii elektrycznej. Firma jest właścicielem 10 średniej wielkości hydroelektrowni o łącznej mocy przekraczającej 414 MW. JSC ENERGO-PRO Georgia obsługuje 860 tysięcy klientów i jest jednym z największych pracodawców w Gruzji, zatrudniającym 5200 pracowników.

Główne cele wdrożenia systemu IFS Applications 8 to: zintegrowanie dotychczas używanych rozwiązań wspomagających zarządzanie, zapewnienie dostępu do informacji zarządczych na bieżąco, zintegrowanie procesów w obszarze finansów i gospodarki magazynowej oraz usprawnienie zarządzania przeglądami i remontami maszyn i urządzeń. System IFS Applications obejmie obszar finansów, dystrybucję, zarządzanie projektami, remonty i zarządzanie zasobami ludzkimi.

„Spodziewamy się, że wdrożenie systemu IFS Applications 8 pozwoli na usprawnienie wielu obszarów działalności naszego przedsiębiorstwa” – powiedział Nikolaj Nikolov, dyrektor generalny JSC ENERGO-PRO Georgia. „Zarządzamy rozległą i złożoną infrastrukturą, dlatego dostęp na bieżąco do aktualnych, spójnych i wiarygodnych danych ma dla nas kluczowe znaczenie. Liczymy na to, że system zintegrowany ułatwi zwiększenie efektywności zarządzania majątkiem naszego przedsiębiorstwa”.

„Bardzo się cieszymy, że firma JSC ENERGO-PRO Georgia dołączyła do grona naszych klientów z sektora energetyki” – powiedział Marcin Taranek, prezes IFS CEE. „Firma IFS ma wieloletnie doświadczenie na globalnym rynku energetyki, a współpraca z kluczowymi klientami pozwala nam dostarczać najlepsze rozwiązania branżowe”.

Zakończenie projektu wdrożenia jest planowane na maj 2015 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *